جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نگرانی کمبود مرکبات بازار شب عید بی مورد است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگرانی کمبود مرکبات بازار شب عید بی مورد است

در حال حاضر علاوه بر ذخیره سازی 50 هزار تن مرکبات از سوی اتحادیه باغداران ، حدود 250 هزار تن مرکبات نیز در اختیار باغداران قرار دارد.
ˈ حسن عنایتی ˈ عصر دوشنبه در مراسم معارفه مدیر کل جدید تعاون روستایی مازندران افزود: اینکه گفته می شود بارش برف و یخبندان مرکبات استان را از بین برده و با کمبود این میوه در شب عید مواجه هستیم ، صحت ندارد.

وی ادامه داد : 50 هزار تن مرکبات به صورت تضمینی در انبار آماده توزیع در استان های کشور است.

مازندران با 110 هزار هکتار باغ مرکبات ، سالانه حدود دو میلیون تن محصول تولید می کند.

عنایتی به رکود بازار برنج در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: هر چند با توزیع برنج در سبد کالای حمایتی تا حدی بازار برنج در مازندران راکد شد ، اما با تایید قرار گرفتن برنج داخلی در مرحله دوم سبد کالای خانوار های مازندرانی ، بازار برنج نیز رونق گرفت.

مازندران سالانه با تولید حدود 980 هزار تن برنج سفید ، 44درصد برنج کشور را تولید می کند.

وی به ظرفیت های کشاورزی مازندران اشاره کرد و افزود : مزیت کشاورزی استان در مقایسه با کشور بسیار بالا است و نیاز به توجه جدی دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه استان در 14نوع محصول کشاورزی رتبه نخست کشور را دارد، گفت : با توجه به تمرکز وظایف در وزارت جهاد کشاورزی ، دغدغه کشاورزان در بخش بازار و فروش محصول در سال آینده به صورت چشم گیر کاهش می یابد.

وی هدایت ، حمایت و تنظیم بازار را از وظایف متمرکز شده وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود : تعاون روستایی با داشتن امکانات بویژه انبار های مختلف در روستاها و کنار کشاورزان نقش مهمی در زنجیره و شبکه حمایتی بازار و فروش محصولات دارد.

در این مراسم ˈ یوسف ادیب ˈ به عنوان مدیرکل جدید تعاون روستایی مازندران معرفی و از زحمات ˈ فریدون اسماعیل زاده ˈ قدردانی شد.