سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نگاه و فضا برای ورود گردشگران خارجی تغییر و مهیا شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه و فضا برای ورود گردشگران خارجی تغییر و مهیا شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ اسدالله درویش امیری ˈ روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در ساری افزود : استفاده از ظرفیت ها و توانمندهای ایران در حوزه میراث فرهنگی بر اساس قوانین و مقرارت مشخص شده است.

وی ادامه داد : گردشگران خارجی با هدف کسب شناخت از میراث تاریخی و فرهنگی ، آثار صنایع دستی و بهره مندی از زیبایی ها طبیعی ایران به کشورمان سفر می کنند.

معاون حقوقی سازمان میراث فرهنگی با تاکید بر این که چگونگی استفاده و ارائه خدمات به گردشگران خارجی بر اساس ضوابط مشخص شده است ، گفت : گردشگری سلامت و درمان ، طبیعت گردی و استفاده از دریا ، کوه و جنگل ها مورد توجه گردشگری خارجی در ایران است.

وی سهم ایران از یک میلیارد و 150 میلیون گردشگر جهان در سال 2013 را کمتر از چهار میلیون نفر اعلام کرد و افزود : با رویکرد جدید ، سال آینده سهم ایران از گردشگران خارجی به مراتب بیشتر خواهد شد.

درویش امیری به حمایت و توجه دولت یازدهم به سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت : بودجه سال 93 سازمان در بخش عمرانی و جاری به ترتیب 36و 50 درصد افزایش یافته است.

وی به وجود سه هزار و 900 طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری کشور که موافقت اصولی آنان صادر شده است، اشاره کرد و افزود : فقط 250 سرمایه گذار موفق به دریافت تسهیلات شدند.

درویش امیری گفت : با حمایت دولت ، پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است.

وی میراث فرهنگی را هویت و شناسنامه هر کشور دانست و افزود : به دلیل بی توجهی و عدم تخصیص اعتبار ، بخش عمده ای از میراث فرهنگی کشورمان در حال نابودی است.

درویش امیری به اهمیت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اشاره کرد و گفت : همچنان این استان ره آوردی جز زباله از محل صنعت گردشگری ندارد.

وی با بیان اینکه زیر ساخت های گردشگری در مازندران ضعیف است، افزود : ظرفیت طبیعت گردی مازندران در جهان بی نظیر است.

او به وجود دو هزار و 500 اثر تاریخی شناسایی شده در مازندران اشاره کرد و ادامه داد : از این تعداد فقط 694 اثر به ثبت رسیده و 111مورد نیز مرمت شده است.

در پایان این مراسم ˈ دلاور بزرگ نیا ˈ به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی مازندران معرفی و از زحمات ˈ سیف الله فرزانه ˈ در این سمت قدردانی شد.