جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نگاه ملکه گل‌ها در مازندران به حمایت و توسعه - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه ملکه گل‌ها در مازندران به حمایت و توسعه

عصاره گل‌برگ گل محمدی برای زخم‌های دهان، سردرد، گلودرد و به‌عنوان تب‌بر و در رفع بی‌خوابی استفاده می‌شد.

نگاه ملکه گل‌ها در مازندران به حمایت و توسعه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، منشاء گل محمدی ایران است و گفته می‌شود بعد از حمله اسکندر مقدونی این گیاه از ایران به مقدونیه و بلغارستان رفته و در آنجا کشت شده است.

گل محمدی ایران به‌دلیل آب و هوای خشک و سرد معمولاً فاقد آفات بوده و در تولید آن از سموم و آفت‌کش استفاده نمی‌شود و از این‌رو دارای کیفیت بسیار خوبی است.

علاوه بر عطر استثنایی این گیاه ارزشمند، خواص دارویی آن نیز از دیرباز شناخته شده بود، عصاره گل‌برگ آن برای زخم‌های دهان، سردرد، گلودرد و به‌عنوان تب‌بر و در رفع بی‌خوابی استفاده می‌شد.

تولید گلاب به روش فعلی با قدمتی هزار ساله به شیخ الرئیس ابوعلی سینا حکیم بزرگ ایرانی منسوب است، شیخ الرئیس گلاب را قابض دانسته و شربت آن را برای نارسایی کبد و صفرا تجویز می‌کرد.

استفاده از فرآورده‌های گل محمدی برای مصارف بهداشتی به زمان‌های دور باز می‌گردد، چرا که علاوه بر عطر بی‌نظیر آن، خواص این گیاه در مرطوب‌کنندگی پوست، رفع چروک‌های صورت و درمان التهاب‌های پوستی به‌ویژه در پوست‌های حساس و لطیف همواره مورد توجه بوده است.

به همین دلیل است که گلاب و اسانس گل محمدی تولید کشورمان هر ساله نه‌تنها به کشورهای حوزه خلیج‌فارس بلکه به اروپا به ویژه کشورهای فرانسه و انگلستان صادر می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: گل محمدی گیاهی است دائمی با ارتفاع 1.5 متری و گاهی مرتفع‌تر که دارای ساقه‌های خاردار است که در منابع جدید تهیه گلاب از گل سرخ را برای اولین‌بار به ایرانیان نسبت می‌دهند.

محمد اکبرزاده افزود: منابع، دانشمند بزرگ ایرانی ابوعلی سینا را نخستین تهیه‌کننده آب‌های مقطر معطر و استفاده از آن در درمان بیماری‌ها می‌دانند.

وی با بیان اینکه از قدیم گل سرخ را ملکه گل‌ها و اسانس آن را ملکه اسانس گل‌ها می‌دانستند، گفت: اسانس گل سرخ دارای دو قسمت عمده است که حدود 20 درصد آن را هیدروکربو‌های خطی اشباع شده تشکیل داده که این ترکیبات از پارافین‌های معمولی است.

اکبرزاده اضافه کرد: قسمت اسانس که حدود 70 درصد آن را تشکیل می‌دهد از الکل‌های مختلف است که مهم‌ترین آنها ژرانیول، سیترونلول، نرول، فنیل‌اتیل‌الکل و مقدار کمی ترکیبات استری را داراست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خاطرنشان کرد: اسانس گل‌ محمدی برای بسیاری از مشکلات زنانه و رفع افسردگی و تنش‌های عصبی مفید است.

کارشناس کشاورزی در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: گیاه گل محمدی دارای نام علمی Rosa damascena است که اسانس و گلاب آن از سالیان دراز دارای محبوبیت است.

محمود مهتدی با بیان اینکه در میان گونه‌های این جنس، این‌‌گونه دارای گل‌برگ‌های معطر و حاوی مقدار زیادی اسانس است که به‌وسیله بخار و یا حلال‌های فرار قابل استخراج و استحصال است، افزود: این گیاه دارای ژنوتیپ بسیار متنوعی در کشور است که گلاب و اسانس از محصولات این گیاه از ایران به اکثر کشورهای جهان صادر می‌شود.

وی ادامه داد: کشت این گیاه در مناطق آب و‌ هوایی مختلف تأثیر بسیار زیادی بر روی مواد ثانویه گل آن خواهد داشت، همان‌طو‌ری که گل محمدی به‌عنوان گیاه راهبردی در زمینه حمایت از اقتصاد روستائیان و اشتغال‌زایی، جایگاه خاصی را در جهان به خود اختصاص داده است.

این کارشناس کشاورزی خاطرنشان کرد: تاکنون روش‌های مختلفی برای استخراج اسانس و یا گلاب‌گیری مطرح شده است و باید در زمینه شناسایی ژنوتیپ‌ها و ترکیب‌های مهم آن تلاش شود.

مهتدی گفت: در بیشتر پهنه‌های کوهستانی ایران انواع گوناگون گل سرخ به‌صورت خودرو مشاهده می‌شود و در پهنه‌های باختری کشور، دامنه‌های جنوبی البرز،‌ زاگرس، کوهپایه‌های مرکزی و استان‌های خراسان، فارس و چهارمحال و بختیاری، سمنان، گلستان، یزد، کرمان و پهنه‌های میانی ایران آمادگی خوبی برای کاشت و گسترش این گیاهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه گل محمدی در زبان فارسی به نام‌های گل سرخ، گل گلاب و گل سوزنی نامیده می‌شود، ادامه داد: گل محمدی از گونه‌های گل سرخ است که پُر پَر و کم‌دوام است و پایه خوبی برای پیوند گونه‌های دیگر گل سرخ بوده و کاربرد فراوانی دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: سطح زیر‌کشت گل محمدی در مازندران 107 هکتار است که از این میزان 67 هکتار بارور و 40 هکتار نهال است که 83 هکتار به‌صورت آبی و 24 هکتار به‌شیوه دیم کشت می‌شود.

محمد‌تقی شکوهی با بیان اینکه از این میزان سطح زیرکشت در استان، 149 تن گل محمدی تولید می‌شود، افزود: از این میزان تولید، 220 هزار و 300 لیتر گلاب استحصال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پنج واحد تولید فرآوری گل محمدی در شهرستان‌های بابل، سوادکوه، ساری و بهشهر فعالیت دارند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: قیمت هر کیلو گل تازه 7 هزار و 500 تا 8 هزار تومان است.

شکوهی با بیان اینکه درختچه‌های گل محمدی از سال دوم به گل می‌نشیند و در سه یا چهار سالگی میزان محصول آنها به بیشترین اندازه خود می‌رسد، گفت: از سال پنجم تا ششم، گل‌ها ریزتر شده که میزان برداشت آن اقتصادی نیست و به همین دلیل گیاه را کف‌بر می‌کنند تا در سال آینده دوباره رشد کند.

وی درباره زمان برداشت گل محمدی در استان، گفت: زمان و چگونگی برداشت محصول به جایگاه طبیعی و آب و‌ هوایی هر پهنه بستگی دارد و برداشت آن از اوایل اردیبهشت آغاز شده و تا تیرماه ادامه دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: هرگاه مرحله داشت به‌خوبی انجام شود و شرایط آب‌ و‌ هوایی و اقلیمی مناسبی برای درختچه‌های گل محمدی وجود داشته باشد، روند سال‌آوری وجود ندارد و اندازه تولید محصول هر‌ساله رضایت‌بخش است.

شکوهی خاطرنشان کرد: بهترین زمان چیدن گل‌ها قبل از ظهر است،چرا که به درازا کشیدن زمان برداشت در روز همراه با افزایش درجه دما، سبب پژمردگی گل‌ها و پایین آمدن میزان اسانس و نامرغوبی تقطیر به‌دست آمده می‌شود.

به گزارش فارس، خوشبختانه ارقام فراوانی از گل رز در ایران شناسایی شده‌اند که به آسانی می‌توان زیر نظر کارشناسان خبره و با پدید آوردن کشتزا‌رهای آزمایشی، واریته‌های گل سرخ و نسترن را پس از آزمایش و بررسی نسبت به انتخاب بهترین گونه‌ها با گل‌دهی بیشتر و با کیفیت بالاتر برای کشت در دیگر پهنه‌های اقدام کرد.