رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

نگاه دولت به بخش تعاون صرفا آماری نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه دولت به بخش تعاون صرفا آماری نیست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: نگاه دولت به بخش تعاون صرفاً جنبه آماری ندارد بلکه همه تلاش آن به بحث کیفی کار در این حوزه معطوف شده است.

نگاه دولت به بخش تعاون صرفا آماری نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از تنکابن، کامران اصغری در گردهمایی تعاونگران غرب مازندران که به میزبانی تنکابن برگزار شد، اظهار کرد: نگاه دولت در حوزه تعاون بر این نکته استوار است تا تعاونی‌ها پس از شکل‌گیری وارد عرصه کاری که برای آن تعاونی تشکیل داده امر شوند لذا نگاه دولت به بخش تعاون صرفاً جنبه آماری نیست بلکه همه تلاش آن به بحث کیفی کار در این حوزه معطوف شده است.

وی بیان کرد: سهم تعاون در اقتصاد کشور 25 درصد است اما با توجه به شرایطی که تحریم‌های ظالمانه غرب بر کشور حادث کرد فعالیت شرکت‌های تعاونی تحت‌الشعاع این مشکلات قرار گرفت و شاهد توفیق کمتری در این بخش بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: آن بخش از تعاونی‌هایی که براساس اندیشه جمعی و با تفکر و برنامه‌ریزی بر پایه کارگروهی شکل گرفتند موفق شدند به اهداف خود در ایجاد این تشکل برسند و بهره‌گیری از فرهنگ کار جمعی در این شرکت‌ها کمک کرد تا به نتایج مطلوب دست یابند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت تعاون در بحث اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ کار گروهی که پایه و اساس کار تعاونی‌هاست را در بین جوانان کشور ترویج و توسعه دهیم و از همه ظرفیت‌های موجود و مناسب در کشور و استان که مستعد کار در بخش تعاونی‌ها است اقتصاد کشور را به سوی شکوفایی سوق دهیم و با این برنامه یقیناً بسیاری از مشکلات استان از جمله اشتغال و رونق اقتصاد و تولید حل می‌شود.

اصغری گفت: انتظار از مسؤولان دستگاه‌های مرتبط با کار و تولید این است تا با ترویج کار جمعی بین جوانان جویای کار کمک کنند تا بخش تعاون با سهم خوبی که از اقتصاد کشور به خود اختصاص داده است سوق دهند.

وی ادامه داد: در سه سال اخیر 131 میلیارد تومان در بخش تعاون تسهیلات به بخش تعاون اعطا شد هرچند با توجه به ظرفیت‌های بالای استان برای اشتغال و تولید این رقم کافی نیست و در بحث فعالیت تعاونی‌ها حداقل نیمی از تعاونی‌ما فعال هستند ولی رقم صادرات همین مقدار از تعاونی‌ها در استان در سه سال اخیر 61 میلیون دلار بوده که برای مدت زمان اشاره شده رقم قابل توجهی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: حضور 20 هزار عضو شرکت‌های تعاونی در استان یک ظرفیت مطلوب برای رشد و توسعه است.