جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نگاه توسعه‌ای مازندران در برنامه ششم تغییر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه توسعه‌ای مازندران در برنامه ششم تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی احسانی صبح امروز در نشست با فعالان سیاسی اصولگرایی مازندران در باشگاه فرهنگیان ساری گفت: نخبگان سیاسی مسائل و مشکلات استان را با ارائه راهکار مطرح کنند.

وی با اشاره به این‌که اگر قرار است در زمینه گردشگری به روند گذشته و حال ادامه دهیم مازندران در آینده‌ای نزدیک در اختیار ثروتمندترین افراد قرار می‌گیرد، افزود: مازندران محل اسکان ثروتمندان می‌شود و ما باید خدمات‌رسان باشیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با بیان این‌که چشم‌انداز توسعه در مازندران تغییر کرده است، تصریح کرد: در گذشته چشم‌انداز توسعه مازندران کشاورزی بود که شاهد وضعیت آن هستیم و در برنامه ششم مازندران باید جایگاه خودش را پیدا کند.

وی عمده‌ترین اولویت‌های راهبردی مازندران را کشاورزی دانست و ادامه داد: گردشگری تعریف شده این نیست که مدارس محل اسکان مسافر شود.

این مسئول با تاکید بر این‌که گردشگری باید با ایجاد ثروت همراه باشد، تصریح کرد: با نگاه ویژه به مازندران دولت باید منابع خوبی را به مازندران اختصاص دهد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با بیان این‌که در حوزه صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی گام‌های خوبی برداشته شد، گفت: در حال حاضر از مازندران فضای سیاه و سفیدی در وزارتخانه متبوع ایجاد شد.

وی ادامه داد: تقسیم کار ملی موضوعی امنیتی و دفاعی است که باید برای سرمایه‌گذاری جایگاه داشته باشیم.

احسانی با بیان این‌که استانداری مازندران در بحث گردشگری نگاه تخصصی دارد، یادآور شد: هدف ما ورود بخش خصوصی در بحث گردشگری سلامت است که در ترکیه سبب درآمد ارزی شد.

وی برنامه درازمدت را برای تحقق این رویکرد میسر دانست و ادامه داد: برای تحقق اهداف دولت در مازندران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مازندران وحدت رویه ایجاد شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با اشاره به این‌که بخش خصوصی در مازندران رونق ندارد، گفت: دولت نباید پاروزن بخش خصوصی باشد.

وی مطالبات کارگرهای نساجی را از دغدغه مسئولان مازندران دانست و اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده طلب کارگرها به نوعی کارگشایی شد.