جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

نگارگری هنر ریشه دار ایرانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگارگری هنر ریشه دار ایرانی است

به گزارش خبرنگار مهر، سینا دلشادی بعد از ظهر یکشنبه در بازدید از نمایشگاه آثار نگارگری در ساری گفت: با بهره گیری از هنرهایی همچون نگارگری می توانیم علاوه بر عرضه  آثار هنری با ویژگیهای برجسته جهانی، پیام انقلاب اسلامی را نیز به جهانیان عرضه کنیم .

وی همچنین از راهیابی نمایش «هشتمین خان» نوشته محمد رضایی راد و به کارگردانی علیرضا دورافکن، به دومین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه خبر داد.

وی گفت: این نمایش جزو آثار برگزیده جشنواره تئاتر بومی تیرنگ بوده که پس از طی مراحل بازخوانی، بازبینی و داوری به اجرای عموم در آمده و پس از ارتقاء سطح کیفی، به دومین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه راه یافته است.

دلشادی گفت: جشنواره منطقه ای، مقدمه ای  برای حضور آثار نمایش برگزیده به جشنواره سراسری سوره ماه خواهد بود که در آن آثار پس از انتخاب، در مرحله نهایی به رقابت خواهند پرداخت.

نمایشگاه آثار نگارگری (نگار وکنار) شامل 25 اثر نگارگری از محمد باقر رضایی و مسعود زبان ران بوده که به مدت 5 روز در محل گالری خانه سوره حوزه هنری مازندران، واقع در ساری، میدان امام، بلوار دانشگاه، حوزه هنری مازندران، برای بازدید عموم دایر خواهد بود.