جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نپذیرفتن نماینده ایران در سازمان ملل نشان زورگویی آمریکا است - نمایش محتوای خبر

 

 

نپذیرفتن نماینده ایران در سازمان ملل نشان زورگویی آمریکا است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمود مشایخ ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود : این بهانه که طالبی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 نقش داشت ، دلیل موجهی برای عملکرد آمریکا نیست.

وی اظهار داشت : دولت های غربی به هر بهانه ای سعی در محدود کردن کشورهای دیگر دارند و آنچه در 10 سال اخیر در پرونده هسته ای ایران رخ داد شاهدی بر این مدعا است.

او افزود : ما برای دستیابی به فناوری هسته ای چند شهید دادیم و هزینه زیادی پرداختیم اما چون این فناوری، خط قرمز دولت های غربی است، حساسیت زیادی نشان می دهند و به بهانه های مختلف می خواهند به ایران فشار بیاورند.

مشایخ گفت : کسانی که خودشان سلاح هسته ای دارند و از آن استفاده کرده اند و اکنون نیز دیگران را به حمله اتمی تهدید می کنند در لاهه کنفرانس تشکیل می دهند و از دستیابی کشورهای همچون ایران به سلاح هسته ای ابراز نگرانی می کنند.

وی افزود : این در حالی است که بنا بر فتوای رهبر و مراجع ما، ساخت و استفاده سلاح هسته ای حرام است.

امام جمعه نوشهر همچنین با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر و هفته زن اظهار داشت : آن حضرت ،الگوی برجسته برای همه مسلمانان است.

وی روز ارتش را نیز گرامی داشت و افزود : ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی ولایت مدار و با بصیرت است.

مشایخ گفت : هفته نخست اردیبهشت به نام هفته سلامت نام گذاری شده و لازم است افراد جامعه به سلامت جسمی و روانی خود بیش از پیش توجه کنند.

وی افزود : سبک زندگی اسلامی و ایرانی ضامن حفظ سلامت جسم و جان بشر است و باید به معنویات و آرامش روانی و همچنین تغذیه حلال و طبیعی و طب سنتی گرایش بیشتری داشته باشیم.