نوشاد عالمیان

ساختار : مستند  موضوع : مشاهیر و بزرگان   تعداد : 16 او توانست در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در رشتهٔ تنیس روی میز در اسپانیا مقام پنجم را کسب کند. وی در مسابقات لوکزامبورگ مدال طلا را کسب کرد و در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن با کسب مقام قهرمانی آسیای میانه به المپیک لندن راه یافت.

نوشاد عالمیان در تاریخ 17 آذرماه 91 در مرحله نهایی مسابقه های پینگ پنگ تورهای جهانی در چین، در رده سنی امید (زیر 21 سال) با قبول شکست مقابل حریفی از آلمان، نایب قهرمان این رقابت ها شد . وی با کسب دو عنوان قهرمانی در تورهای جهانی آلمان و کویت دو عنوان سومی در رقابت‌های جهانی کره جنوبی و لهستان توانسته بود با کسب امتیازات لازم جواز حضور در فینال تورهای جهانی در رده سنی امید را بدست آورد.
نوشاد عالمیان، نفر اول پینگ پنگ ایران در نخستین بازی خود در دور اول رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به مصاف ژاستین هان، بازیکن چینی الاصل استرالیایی رفت و با حساب ۴ بر صفر و با نتایج (۱۱ بر ۵)، (۱۱ بر ۷)،(۱۱ بر ۷) و (۱۳ بر ۱۱) به پیروزی رسید.
این نخستین پیروزی پینگ‌پنگ ایران در تاریخ المپیک به شمار می‌رود. در دوره‌های قبلی تمام نمایندگان ایران شکست خورده بودند. نوشاد علمیان در دیدار دوم توانست رقیب هنگ کنگی را که در رنکینگ ۳۱ قرار داشت، با نتیجه ۴ بر ۳ درمسابقات المپیک لندن شکست دهد. و در جمع ۳۲ نفر برتر دنیا قرار گرفت.
عالمیان در دور بعد رقابت‌ها، به مصاف تیمو بول (Timo Boll) رفت. در این مسابقه، در گیم‌های اول و دوم بازی را ۱۱ به ۸ و ۱۱ به ۵ واگذار کرد. عالمیان در گیم‌های سوم و چهارم نیز با نتیجهٔ نزدیک ۱۲ به ۱۰ مغلوب حریف نامدار خود شد.

 
تازه ها