سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نوسازی 126 دستگاه تاکسی در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

نوسازی 126 دستگاه تاکسی در نوشهر

با تلاش شهردار و شورای اسلامی شهر نوشهر همایش حمل و نقل عمومی با حضور مسئولان شهرستانی و رانندگان وسایط نقلیه عمومی در سالن شهید باهنر این شهرستان برگزار شد.

شهردار نوشهر با بیان اینکه صنعت حمل و نقل در کشور ایران از سابقه طولانی برخوردار است، اظهار داشت: در سال 85  شهرداری نوشهر به دلیل افزایش جمعیت، حریم و محدوده شهری شامل ضوابط تاسیس حمل و نقل همگانی شد و علیرغم مشکلات زیاد با درایت و تعامل اعضای شورای شهر در سال 86  اقدام به تاسیس سازمان تاکسیرانی کرد.

علی امانی خاطرنشان کرد: سازمان حمل و نقل عمومی نوشهر با 218 تاکسی شهری در شش ایستگاه و مسیر در حال فعالیت هستند.

وی یادآور شد: در راستای ساماندهی در امورات حمل و نقل که بعد از هدفمندی یارانه‌ها اتفاق افتاد، تعداد 102 خودروی مسافربری شخصی به تاکسی تبدیل شدند و از ضوابط تاکسی‌ها برخوردار گشتند.

امانی با اشاره به این که جوانترین راننده تاکسی در نوشهر 26 سال و همچنین مسن‌ترین نیز 71 سال سن دارد، افزود: هم اکنون تعداد  127 خودروی مسافربری ساماندهی شده نیز تا شعاع 20 کیلومتری در سطح روستاهای نوشهر در حال ارائه خدمات هستند.

وی رانندگان خودروهای  حمل و نقل عمومی را پرسنل و عوامل شهرداری عنوان کرد و گفت: راننده‌های تاکسی از جمله اقشار

کم ‌در ‌آمد جامعه هستند که برای خدمت‌رسانی به عموم مردم فعالیت می‌کنند، بنابراین از جایگاه و قداست ویژه‌ای برخوردار هستند.

شهردار نوشهر ادامه داد: به منظور ارج نهادن به خدمات بی‌شائبه این قشر زحمتکش با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر قطعه زمینی در اختیار هیئت مدیره تاکسیرانی نوشهر قرار گرفت و از محل درآمد شورای شهر در حال حاضر این ساختمان  در مرحله فنداسیون قرار دارد.

وی یادآور شد: تاکنون تعداد 65 دستگاه تاکسی در نوشهر تبدیل به احسن و 61 دستگاه تاکسی نیز تا خردادماه سال 92 تعویض می‌شوند.

* بهترین پیام‌ها و سخنان به اقشار جامعه

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از زحمات این قشر پرتلاش بیان داشت: رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی می‌توانند بهترین پیام‌ها و سخنان را به اقشار جامعه منتقل کنند.

قاسم احمدی این صنف را به راهبران یک استراتژی تشبیه کرد و افزود: شما به عنوان بهترین آموزگاران هستید که می‌توانید به جامعه کمک کنید و فرزندان بزرگ و با آموخته‌های فرهنگی تحویل اجتماع دهید.

* ضرورت برنامه‌ریزی مدون برای رانندگان حمل و نقل عمومی

عضو شورای اسلامی شهر نوشهر نیز به برنامه‌ریزی مدون برای رانندگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر 400 راننده در شهرستان نوشهر و در خطوط مختلف در حال فعالیت هستند.

غلامرضا سعادتمند احداث ساختمان مستقل برای این صنف را حاصل تلاش شورای شهر دانست و اظهار داشت: شورای شهر توانست از محل بودجه‌های خاص خود تاکنون ساختمان‌هایی مانند کانون بازنشستگان کشوری، کانون بازنشستگان فرهنگی، ساختمان کلانتری 12 و ساختمان پلیس +10 را جهت رفاه حال شهروندان احداث کند و هم اکنون نیز با تمام وجود در حال ایجاد ساختمانی برای صنف تاکسیرانی است.

* مسئولان نسبت به راننده‌ها احساس مسئولیت کنند

امام جمعه نوشهر با تاکید بر رعایت احکام شرعی مختص رانندگان گفت: جهت ایجاد محیطی امن و مطمئن هم مسئولان باید نسبت به راننده‌ها احساس مسئولیت کنند و هم رانندگان وظایف خود را در برابر مردم به درستی رعایت کنند.

حجت‌الاسلام محمود مشایخ عمل به قوانین و مقررات را ضروری دانست و اذعان داشت: از آنجایی که عامه مردم و نوامیس مردم با این قشر سر و کار دارند بنابراین باید مراقب چشمان و دستان خود بوده و امانتدار مردم باشید.

* رانندگان حمل و نقل عمومی امانتدار مال و نوامیس مردم

فرماندار نوشهر رانندگان را کمک کار دولت خواند و گفت: شما با آگاهی، بصیرت، دانش و بینش در حال خدمت‌رسانی به نظام هستید و در این زمینه می‌توان گفت که رانندگان و دولت در راستای  یک مجموعه قرار دارند.

محمدعلی قمی ادامه داد: رانندگان حمل و نقل عمومی امانتدار مال و نوامیس مردم هستند پس باید در حوزه اخلاق‌مداری وظیفه رانندگان نسبت به خود، خانواده‌های‌شان، همکاران و مردم به درستی بازگو شود.

به گزارش فارس، در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس و جوایزی از رانندگان نمونه تجلیل شد.