سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

نوسازی کارخانه نساجی مازندران با 10 میلیارد تومان محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نوسازی کارخانه نساجی مازندران با 10 میلیارد تومان محقق می‌شود

رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: کارخانه نساجی مازندران نیاز به 10 میلیارد تومان تسهیلات جدید دارد تا نوسازی انجام و ماشین‌آلات چاپ و رنگرزی آن تکمیل و نصب شود.

نوسازی کارخانه نساجی مازندران با 10 میلیارد تومان محقق می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، محمد محمدپور عمران صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات صنعتی این شهرستان با بیان اینکه از ویژگی‌های دو نماینده قائم‌شهر و حوزه انتخابیه این است که اهل شعار نیستند اظهار کرد: در سال اقدام و عمل جای خوشحالی دارد که پای کار آمدند و علاقه‌مند هستند در عرصه تولید و اشتغال کارنامه درخشان داشته باشند.

وی افزود: مردم از نمایندگان خود در بهارستان انتظار دارند تا با برنامه‌ریزی درست و مدون، بیکاری را کاهش و اشتغال را افزایش دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران در ادامه با اشاره به اینکه 355 واحد تولیدی و صنعتی با نیروی کار از 10 نفر به بالا در قائم‌شهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه و سوادکوه شمالی در حوزه کاری دو نماینده مجلس شورای اسلامی در این مناطق وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد 68 درصد به نوعی با تولید یک محصول یا ظرفیت کامل مشغول فعالیت و 32 درصد کاملاً غیرفعال هستند و این آمار، مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند چراکه واحدهایی که ظرفیت پایین دارند باید به ظرفیت کامل برسند و واحدهای غیرفعال دوباره فعالیت کنند تا به عرصه تولید برسند.

وی با بیان اینکه کارخانه نساجی یکی از ظرفیت‌های خوب این منطقه به‌شمار می‌رود گفت: این واحد تولیدی نیاز به 10 میلیارد تومان تسهیلات جدید دارد تا نوسازی انجام و ماشین‌آلات چاپ و رنگرزی آن تکمیل و نصب شود و تا زمانی‌که این اتفاق نیفتد سودآوری پایین و در نتیجه همیشه بدهکار می‌ماند.

محمدپور بیان کرد: عده‌ای با آمدن سرمایه‌گذار به فکر دریافت همه بدهی خود شده‌اند و بابت یکی از احکام، 331 چرخ دوزندگی را بردند و این مسأله با توجه به اینکه کارخانه در رهن بانک بود و حکم قضایی صادر شده مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد قابل پیگیری است چراکه هر چرخ یک شغل است و با این‌کار، دست‌کم 300 شغل را از دست خواهیم داد.

وی در ادامه به پایانه‌های صادراتی میوه و ماهیان خاویاری اشاره کرد و گفت: صادرات مرکبات مهم است و با توجه به اینکه قیمت تمام شده ما در بازارهای دنیا بالاتر از بازارهای بین‌المللی است، باید به دنبال کاهش تعرفه باشیم که درخواستش داده شد.

این مسؤول بیان کرد: 353 واحد صنعتی در استان مازندران باید در قالب بسته رونق تولید، به میزان سر جمع 470 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند و روال این است که در سامانه ثبت‌نام می‌کنند تا کارشناسی‌ها انجام شود و این راه‌کاری برای واحدهایی است که فقط مشکلات تسهیلاتی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه چرا بانک‌ها بنگاه‌دار شدند، تصریح کرد: بخشنامه امهال تمام واحدهایی که زیر یک‌‌میلیارد بدهی معوق دارند آمده و قریب به  یک‌هزار و 300 واحد است و همه به‌ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید کمک کنند تا اجرایی شود.

وی افزود: نرخ سود در استمهال نباید بالا رود و تخفیف به گونه منطقی داده شود تا واحد تولیدی انگیزه تولید دوباره را پیدا کند.