رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در مازندران آغاز شد

نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی هم‌زمان با کل کشور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران آغاز شد.

نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در مازندران آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، صبح امروز نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی با حضور 42 شرکت‌کننده قصه‌گو از شهرهای مازندران رقابت خود را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کردند.

نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی استانی که کار خود را از شهریور‌ماه جاری با ارسال فراخوان شروع کرد در نهایت 140 اثر قصه به دبیرخانه ارسال شد که بعد از داوری 42 اثر به مرحله نخست راه یافت.

جشنواره نوزدهم قصه‌گویی استانی که به مدت دو روز 9 و 10 آبان‌ماه جاری در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود در روز نخست 22 نفر و روز بعد 20 نفر قصه‌گو با هم به رقابت می‌پردازند.

مرحله نخست جشنواره استانی قصه‌گویی از 30 درصد شرکت‌کننده‌ها که آثار برجسته‌ای ارائه دادند دعوت شد.

برگزیده‌ها جشنواره استانی نوزدهم قصه‌گویی بعد از گذران مرحله کشوری به رقابت‌های بین‌المللی راه می‌یابند.

داوری نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در مازندران سمیه سپهدار از ساری، فروهر معدنی از سمنان و مریم شفیع‌زاده از تهران برعهده دارند.

امسال بعد از ارسال فراخوان و تعیین رابطان دستگاه‌های اجرایی، معلمان، مربیان فرهنگی، هنری و ادبی کانون، مربیان مهد کودک‌ها، اولیا تربیتی، کتابداران کتابخانه‌های عمومی و ... در جشنواره نوزدهم استانی قصه‌گویی مشارکت کردند.

امسال در نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی دو بخش ویژه هم دارد که نوجوانان 14 تا 17 ساله و پدر و مادر بزرگ‌ها هم در این رقابت‌ها قصه‌گویی می‌کنند.

گسترش فرهنگ قصه‌گویی در جشنواره نوزدهم قصه‌گویی موجب شد تا در بخش آزاد و نوجوانان با استقبال مواجه شود.

داستان‌سرایی و مقاله‌نویسی از بخش‌های ویژه نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران است.

نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی با موضوع رضوی و قصه‌هایی که درون مایه تربیتی داشتند مورد قضاوت داوران قرار گرفتند.