نوروزی در ساحل بابلسر

استان سرسبز و زیبای مازندران با بیش از چهار میلیون و 237 هزار کیلومتر مساحت و بالغ بر سه میلیون نفر جمعیت در حاشیه دریای خزر و همسایگی با استانهای گیلان، گلستان، سمنان و تهران قرار گرفته است.
مازندران تنها استان ساحلی دریای خزر بوده که از طریق سه محور زمینی کندوان، هراز و فیروزکوه با مرکز کشور در ارتباط بوده و علاوه بر گذر راه آهن سراسری سه فرودگاه ساری، نوشهر و رامسر ارتباط هوایی آن را با سایر نقاط کشور برقرار می سازد.
جاده ای بابلسر- رامسر به طول 220 کیلومتر که با فاصله 10 تا 300 متری ساحل دریا می گذرد چشم اندازهای کم نظیری را برای گردشگران فراهم می آورد.
آب و هوای مازندران با توجه به وجود دریا، کوه و جنگل به دو نوع معتدل و مرطوب و کوهستانی تقسیم می شود.
منطقه کوهستانی و مرتفع  در جنوب استان و دامنه سلسله جبال البرز قرار گرفته است. بخش اعظم اراضی میان بند یا در اصطلاح پرتاس که حد فاصل میان ییلاق و قشلاق است را جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد.
جنگلهای مازندران حدود یک میلیون هکتار مساحت دارند و مانند نوار سبزی دامنه های شمالی البرز و کرانه دریای مازندران را پوشانده است.

این نوار سبز کوهستانی در برخی نقاط استان در بخش هایی از چالوس، نوشهر و رامسر فوق العاده به دریا نزدیک شده در منطقه خرم آباد و تنکابن کمی به عقب می رود و از محمود آباد و آمل تا قائم شهر رفته رفته فاصله با دریا بیشتر شده و به 30 کیلومتری می رسد.

بابلسر از جمله شهرستانهای زیبا و توریستی استان است که تماما در منطقه جلگه ای و در کنار ساحل واقع شده است. رودخانه بابلرود از وسط این شهر می گذرد و شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است دو پل زیبا که یکی از آنها توسط آلمانی ها و دیگری توسط متخصصان ایرانی احداث گردیده زیبایی منحصر به فردی برای شهر ایجاد کرده است.
از دیگر جاذبه های این شهر منطقه زیبای میرود است وجود شهرک های دریاکنار،خزرشهر شمالی و جنوبی و دریاسر،شهر بابلسر را به عنوان یک منطقه توریستی تبدیل کرده است.
تازه ها