سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری از حوادث یک ضرورت است - نمایش محتوای خبر

 

 

نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری از حوادث یک ضرورت است

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری مازندران ' سید یدالله نبوی ' در چهارمین جلسه کارگروه امداد و نجات پدافند غیرعامل استان خاطرنشان ساخت: در صورتی که اقدامات پدافندی قبل از وقوع بحران و در شرایط عادی بخوبی انجام پذیرد، می توان حوادث ناگوار حین بحران را کاهش داده و تسهیل در امر مدیریت بحران را بدنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع پدافند غیرعامل و نقش بازدارنده و تعدیل کننده آن در حوادث طبیعی و غیر مترقبه، یاد آور شد: موضوع اصلی پدافند غیرعامل، تهدیدات انسان ساز وخصمانه و منشأ آن عوامل غیرطبیعی است.

نبوی افزود: پدافندغیرعامل در یک تعریف پذیرفته شده، دفاع بدون سلاح و مجموعه اقداماتی است که سبب کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری ملی یک کشور در برابر تهدیدات خارجی می شود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استان، نقش جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات امداد و نجات به حادثه دیدگان انواع حوادث طبیعی و غیر طبیعی را ارزشمند و محوری دانست و تصریح کرد: در زمان بروز حوادث، دیگر دستگاه های مسوول نیز باید در همراهی هلال احمر و ایفای نقش خود اهتمام ویژه داشته باشند.

نبوی تشکیل مستمر کارگروه ها را در جهت هماهنگی اعضا کارگروه به منظور ارایه خدمات مطلوب بسیار موثر تلقی کرد و عنوان داشت: برگزاری دوره آموزشی تخصصی امداد و نجات باید بیش از پیش در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی بر ایمن سازی و مصون سازی جامعه از بلایای طبیعی و نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از حوادث غیر مترقبه در جامعه تاکید نمود.