جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

نمایندگی سازمان استاندارد ایران در ‌مازندران تاسیس شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایندگی سازمان استاندارد ایران در ‌مازندران تاسیس شود

معاون فرماندار بابلسر گفت: برای رفع مشکلات تولیدکنندگان مازندران، دفتر نمایندگی استاندارد ایران در یکی از بنادر ساحلی مازندران راه‌اندازی شود.

نمایندگی سازمان استاندارد ایران در ‌مازندران تاسیس شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، غلام‌علی رمضان‌پور در سومین نشست توسعه صادرات غیرنفتی در شرکت فرآوری و بسته‌بندی پاک‌ثمر شهرک صنعتی میرود با تبریک به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، از حضور پرشور مردم بابلسر در انتخابات هفتم اسفندماه تقدیر کرد و افزود: ‌مردم بار دیگر با حضور پرشور خود در انتخابات حماسه‌ای دیگر آفریدند و به دنیا ثابت کردند همواره پیرو فرامین مقام معظم رهبری هستند و با جان و دل از کشور خود حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به مسئله برجام و پساتحریم زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری در بازار جهانی به‌وجود آمده‌است، افزود: ضمن اینکه زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور فراهم شده‌است، سرمایه‌گذاران داخلی نیز می‌توانند با حضور در بازار جهانی به رقابت با کشورهای دیگر پرداخته و موجب شکوفایی اقتصاد کشور شوند.

معاون فرماندار بابلسر با بیان اینکه ظرفیت بالایی در داخل استان و شهرستان بابلسر قرار دارد که باید به شناسایی این ظرفیت‌ها بپردازیم، بیان کرد: تولیدکنندگان باید سعی کنند محصولات خود را باکیفیت تولید کنند.

رمضان‌پور با تأکید به رشد و توسعه اقتصادی در داخل کشور با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد محصولات ما به خارج از مرزها نفوذ کند، اضافه کرد: جنگی که امروز کشور ما با آن مواجه است یک جنگ اقتصادی است، دشمن می‌خواهد با تحریم اقتصاد کشور ما را فلج کند، باید هوشیار باشیم و اجازه موفقیت به دشمن را ندهیم.

وی با تأکید بر کنترل و نظارت چگونگی عرضه محصولات در بازار و جلوگیری از فعالیت دلالان فرصت‌طلب بیان کرد: از فعالیت قارچ‌گونه و مسموم‌کننده‌ای که دلالان فرصت‌طلب برای خود در بازار به‌وجود آورده‌اند جلوگیری شود چرا که این افراد نه‌تنها موجب آسیب به اقتصاد کشور می‌شوند بلکه با ایجاد موانع بر سر راه تولیدکنندگان، تولیدات را نابود می‌کنند.

معاون فرماندار بابلسر با انتقاد از تولیدکنندگان با بیان اینکه چرا تولیدکنندگان ما در زمینه تبلیغات و اطلاع‌رسانی ضعیف عمل می‌کنند، افزود: با نگاهی به کشورهای پیشرفته متوجه می‌شویم صادرکنندگانی که از محصولات برند جهانی برخوردارند بخش اعظمی از سود خود را صرف تبلیغات و اطلاع‌رسانی می‌کنند.

رمضان‌پور با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ صادرات در بین مردم ایران‌ نهادینه نشده‌است، خاطرنشان کرد: پایه و اساس هر جامعه فرهنگ آن جامعه است، هنوز در کشور ما فرهنگ صادرات برای مردم به باور تبدیل نشده، باید ‌با نهادینه کردن فرهنگ صادراتی در بین مردم آن را به ارزش تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در هر کشور صادرات نقش مهمی در رشد و پیشرفت اقتصادی دارد، افزود: رسانه‌های عمومی می‌توانند نقش تأثیرگذاری در بحث فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ایفا کنند و با انتقال مسائل و مشکلات تولیدکنندگان به مسئولان موجب بهبود وضعیت تولید کشور شوند.

معاون فرماندار بابلسر با تأکید به یکسان‌سازی نرخ ارز در داخل کشور با بیان اینکه باید به سرمایه‌گذاران احترام بگذاریم، بیان کرد: سرمایه‌گذاران با ایجاد اشتغال و کارآفرینی آرامش را در جامعه به ارمغان می‌آورند و در صورت عدم حمایت از آنها موجب تعطیلی واحدهای تولیدی و افزایش نرخ بیکاری در کشور می‌شویم.

رمضان‌پور در پایان گفت: مکاتبات لازم برای مستقر شدن نماینده استاندارد ایران در مازندران برای رفع مشکلات تولیدکنندگان مازندران انجام می‌گیرد.