جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران : پیام عاشورا جاویدان است - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران : پیام عاشورا جاویدان است

پیام قیام با شکوه سیدالشهداء(ع) منحصر به آن زمان نیست و پـیامی جاوید و ابـدی است.
آیت الله ˈ نورالله طبرسیˈ و ˈ ربیع فلاح ˈدر پیام مشترکی که نسخه ای ازآن روز سه شنبه دراختیار ایرنا قرار گرفته ،افزودند: محرم در فرهنگ غنی اسلامی، تاریخ زنده، انقلاب خونین، مظلومیت آشکار و مجموعه ا ی از حماسه های بی نظیر است.

آنان در این پیام اظهار داشتند: محرم ماه خداست ، ماهی که خون خدا بر زمین ریخت تا مبدأ تحولی عظیم در مبارزه و جهاد برای آزادگان جهان شود.

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران بیان داشتند :نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آن چنان بر قلب ها تاثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن ماه محرم، خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.

به راستی که عاشورا، فریادهای شورگستر پیامبران را، دوباره در گوش های سنگین فرود می آورد و برای همه اعصار و زمان ها بر فراز قلّه رسالت احیای امر به معروف و نهی از منکر جای گرفت.

در این پیام مشترک آمده است:امام حسین (ع) با قیام و انقلاب تاریخی خویش ثابت کرد که انسان مؤمن و رادمرد آزاد اندیش، همواره در قبال شرایط زمانی و ناهنجاری های اجتماعی مسوول و پاسخگو است و این مسوولیت باید او را وادار کند تا در برابر ناسازگاری ها به پا خواسته و در راستای رفع ناهنجاری ها از جامعه و زمانهٔ خویش گام بردارد.

پیام قیام با شکوه سیدالشهداء(ع) منحصر به آن زمان نیست، بلکه این پـیام، پـیامی جاوید و ابـدی است و فراتـر از محدوده زمان و مکان است.

آیت الله طبرسی و فلاح گفتند: مازنی ها نیز همانند دیگر هموطنان در تکایا، حسینه ها و مساجد، پرشورتر از گذشته در عزای سرور و سالار شهیدان به سوگ نشستند و دگر بار بر این حقیقت بزرگ پای فشردند که ایران عزیز در سایه سار ولایت و با عزمی استوار، کشور نمونه اسلامی براساس آموزه های الهی است.