جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

نماینده مجلس خواستارتعیین تکلیف اراضی متعلق به بنیاد علوی درکشورشد - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده مجلس خواستارتعیین تکلیف اراضی متعلق به بنیاد علوی درکشورشد

ˈشمس الله شریعت نژادˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: طبق اسناد موجود سطح وسیعی از اراضی و املاک فاقد سند مالکیت مردم در شش استان کشور از جمله فارس، اصفهان ، گیلان و مازندران متعلق به این بنیاد است که مردم را درخرید و فروش املاک و ساخت و ساز با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: اکنون افرادی که بخشی از املاک آن ها متعلق به بنیاد علوی باشد برای دریافت سند مالکیت باید بر اساس نرخ روز بابت هر متر مربع زمین مبالغی را به این بنیاد پرداخت کنند که این شرایط نارضایتی بیشتر مردم را به دنبال داشته است.

این نماینده مجلس گفت: مشکل این زمین ها به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی باز می گردد و هم اکنون نیز عرصه این املاک طبق اسناد موجود به نام بنیاد علوی ثبت شده است.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای رفع این مشکل طرح تحقیق و تفحص از بنیاد علوی با امضای تعداد 150 نماینده در مجلس شورای اسلامی کلید خورده است.

شریعت نژاد افزود : این موضوع در حقیقت با هدف تحقیق و تفحص از خرید و فروش های املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و عدم توجه این بنیاد به مردم ساکن و دارای ملک در اطراف این املاک مطرح شده است.

وی ادامه داد: تقاضای این تحقیق و تفحص به هیات رییسه مجلس ارسال شده است و پس از اعلام وصول در کمیسیون تخصصی مربوطه بررسی خواهد شد.