سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نمایش 57 اثر در سومین جشنواره فیلم یاس - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش 57 اثر در سومین جشنواره فیلم یاس

رئیس اداره سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 57 اثر در بخش‌های مختلف این جشنواره نمایش داده می‌شود و از 17 کشور هم فیلم به بخش نمایش راه یافته است.

نمایش 57 اثر در سومین جشنواره فیلم یاس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد محمدی صبح امروز در نشست خبری سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدئویی یاس با اشاره به اینکه این جشنواره از امروز تا 16 مهرماه در شهرهای رامسر، تنکابن و چالوس برگزار می‌شود، اظهار کرد: مسعود کیمیایی، کمال تبریزی، فرهاد اصلانی، علیرضا زرین‌دست و منوچهر شاهسواری از داوران بخش ایرانی این جشنواره هستند.

وی با اشاره به اینکه سینما جهان‌نمای چالوس، تنکابن و رامسر فیلم‌ها به صورت رایگان پخش می‌شوند، اظهار کرد: سینمای ایران، فیلم اولی‌ها، بین‌الملل در دو بخش چشم‌انداز آسیا و جهان، انیمیشن‌های بلند، سینما ویدئو و اقلام تبلیغی هفت بخش این جشنواره است.

رئیس اداره سینمایی ارشاد مازندران با بیان اینکه با همکاری کانون مساجد با نگاه ویژه به روستاها، فیلم‌های جشنواره را پخش می‌کنیم، تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که این فیلم‌ها برای دانش‌آموزان، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری اکران شود.

محمدی با اشاره به اینکه در بخش بین‌الملل 27 کشور اعلام آمادگی کردند و فیلم‌هایی از 17 کشور ژاپن، هلند، اسپانیا و ... پذیرفته شد، ادامه داد: در افتتاحیه این جشنواره از داوود میرباقری، کتایون ریاحی و مجید مظفری قدردانی می‌شود و مراسم اختتامیه هم روز 16 مهرماه در مجتمع شهر سبز رامسر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از کنار این جشنواره سه سینما را در غرب مازندران تجهیز به سیستم پخش دیجیتال کردیم، خاطرنشان کرد: کارگاه آموزشی با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان مازندرانی این بخش را با موضوع آسیب‌شناسی و مقایسه نحوه تولید و ساخت برنامه‌های ویدئویی در ایران و سایر کشورها برگزار می‌کنیم.

رئیس اداره سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه امسال پخش گسترده فیلم داریم، اظهار کرد: یکصد هزار نسخه بسته ده‌تایی از تولیدات مؤسسه رسانه‌های تصویری در این جشنواره توزیع می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه از جشنواره سال گذشته، دو فیلم در حال تولید است، افزود: این اتفاقی است که توانستیم در جشنواره رقم بزنیم.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در شهرستان‌هایی که سینما ندارند براساس سیاست‌های سازمان سینمایی، تلاش می‌کنیم بتوانیم بخشی از فعالیت‌های مجتمع‌های فرهنگی را به هنر هفتم اختصاص دهیم، تصریح کرد: مجتمع‌های فرهنگی ارشاد در شهرهای قائم‌شهر، جویبار و نور به پخش دیجیتال مجهز کردیم.

وی با بیان اینکه 57 اثر در بخش‌های مختلف این جشنواره نمایش داده می‌شود، گفت: در بخش سینمای ایران، 16 اثر، فیلم اولی‌ها 11 اثر، بین‌الملل 17 اثر و در بخش انیمیشن 10 اثر و مابقی هم در سایر بخش‌ها نمایش داده می‌شود.