جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نمایش 5 نوع نارنگی جدید در مازندران - معرفی 5 اختراع - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش 5 نوع نارنگی جدید در مازندران - معرفی 5 اختراع

نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی دانشگاه‌های شهرستان در مکان دانشگاه آزاد رامسر در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نمایشگاه شامل 9 غرفه است که شامل غرفه‌های آموزش و پرورش، موسسه تحقیقات مرکبات شمال کشور، دانشگاه غیرانتفاعی کسری، دانشگاه غیرانتفاعی الرحمن، دانشکده پرستاری و مامایی فاطمه الزهرا (س)، دانشگاه پیام نور، دانشکده ملاصدرا و دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی واحد بین الملل رامسر است.

نمایشگاه دستاوردها به همت فرمانداری و به میزبانی دانشگاه آزاد رامسر به مناسبت هفته پژوهش برگزار که مجموعه تالیفات، مقالات و اختراعات ثبت شده دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات و نهادهای شهرستان را به نمایش می‌گذارد.

در غرفه دانشگاه پیام نور علاوه بر تالیفات و مقالات و پایان نامه‌های اساتید، اختراعاتی همچون ردیاب ثبت معدن، مکان‌نمای پیامکی، 2عدد یادآور زمان و نوعی دارو برای نابینایان و ناتوانان که یکی برای یادآوری دارویی خاص و دیگری برای یادآوری تمامی داروها به نمایش گذاشته شده است.

در غرفه موسسه تحقیقات مرکبات کشور علاوه بر نشریات ترویجی و فنی، پنج نوع نارنگی به نام‌های یاشار، نوشین، شاهین، پرنا و ورا عرضه شد که این پنج نوع نارنگی حاصل زحمات 20 ساله اعضای هیئت علمی موسسه است.

در غرفه آموزش و پرورش حدود 15 تالیف از فعالان، محققان و شاغلان در آموزش و پرورش و در غرفه دانشکده پرستاری رامسر مجموعه کتاب‌ها، مقالات، مجلات آموزشی و نرم‌افزارهای (دیالیز) عرضه شد.

در غرفه دانشگاه آزاد علاوه بر 40 کتاب و 200 مقاله به زبان‌های فارسی و انگلیسی، پنج اختراع معرفی شد که شامل طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی بادی با تکنیک پنودینامیک، اطو ایمن و کم مصرف، دستگاه پول صاف کن، استفاده مسافران اتوبوس از ردیاب و نشانگر فازهای جغرافیایی است.

در غرفه دانشگاه علوم پزشکی مازندران واحد بین الملل رامسر علاوه بر مقالات پژوهشی آموزشی، اختراع دو ژن و نیز کتاب‌های مروری بر آنتی بیوتیک و دارو درمانی بیماری‌های عفونی از نعمت الله آهنگر  برای بازدیدکنندگان شناسانده شد.

در غرفه دانشکده ملاصدرا هم چند اختراع که یکی از آنها بست ایمنی است و برای جلوگیری از شل شدن لوله‌های بخاری که توسط دانشجو رضا حسینقلی طراحی و ساخته شده است، به نمایش گذاشته شد.

این بست کاربرد صنعتی دارد و در اتصالات موقت لوله‌های آب و فاضلاب نیز کارایی دارد.

در این نمایشگاه تصمیم گرفته شد دانشگاه پیام نور و دانشکده  ملاصدرا در برخی پروژه‌ها با هم همکاری داشته تا به نتایج بهتر و سریع‌تر دست یابند.