جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

نمایش کمدی با گویش محلی در تنکابن به روی صحنه رفت - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش کمدی با گویش محلی در تنکابن به روی صحنه رفت

نمایش کمدی ' امره سازش نبونه ' کاری از گروه هنری شادی نوین وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن از شب گذشته در سینما انقلاب این شهر به روی صحنه رفت.

نمایش کمدی با گویش محلی در تنکابن به روی صحنه رفت

این نمایش که برگرفته از آداب و رسوم مردم منطقه غرب مازندران است ، توسط داریوش بهادری نویسندگی و کارگردانی شده و محمد غلامی نیز تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.
داریوش بهادری ، مهسا صالح ، عاطفه تنهایی ، مریم علایی ، آرمان کوهستانی ، طاهر سید علیخانی ، علی جعفری و سید جواد صادق حسینی بازیگران این نمایش هستند.
همچنین مریم علایی به عنوان دستیار کارگردان و شقایق زرین نیز منشی صحنه این نمایش را برعهده دارند.
نویسنده و کارگردان نمایش امره سازش نبونه در حاشیه این نمایش در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : این نمایش به مشکلات اجتماعی و فرهنگی خانواده ها در زمینه های ازدواج و طلاق می پردازد و تلاش دارد تا با زنده کردن آداب و رسوم فراموش شده گذشتگان ، آن را در جامعه گسترش دهد.
داریوش بهادری افزود : امروز خانواده هایی هستند که با سخت گیری های خود مانع از ازدواج جوانان می شوند در حالی که در گذشته نه چندان دور این سنت پیامبر از احترام بیشتری برخوردار بود و خانواده ها سعی می کردند تا موانع موجود را برطرف نمایند و فرزندانشان را به خانه بخت بفرستند.
وی نبود حامی مالی را از عمده مشکلات گروههای هنری در این شهرستان دانست و خاطر نشان کرد : خوشبختانه از گذشته تا به حال استعدادهای خوبی در زمینه های مختلف هنری در این دیار بوده اما متاسفانه به دلیل تنگناهای اقتصادی و نبود حامی مالی امکان بروز آن وجود نداشته و بسیاری از هنرمندان خانه نشین شده اند.
به گفته وی ، این نمایش پیش از این در استان گیلان با استقبال خوب مردم این منطقه به نمایش در آمده بود.
نمایش کمدی امره سازش نبونه تا یازدهم بهمن 95 در سینما انقلاب تنکابن اجرا می شود.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.