سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰

نمایش رادیویی هزارسنگر - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش رادیویی هزارسنگر

تهیه کننده : رمضان کریمی نیا 

نویسنده : وفا مصطفی پور 

کارگردان : رحمان قدمی 

افکتور : سعید نعمتیان 

صدابردار: سامی یوسفی 

 

نمایش رادیویی هزارسنگر عنوان ویژه برنامه نمایشی به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا  از یکم الی ششم بهمن ساعت 15:30 تکرار ساعت 23:30 از رادیو مازندران به صورت ضبطی پخش می شود .

در پاییز سال 1360 حدود صد نفر از ضد انقلابیون در جنگل های اطراف شهر آمل مستقر می شوند تا باحمله به شهر و روستاهای اطراف به انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند . درست در زمانی که کشور در حال جنگیدن با متجاوزان بعثی در جبهه های جنوبی و غربی بود . آنان پس از مستقر شدن و انجام چند عملیات ایذایی در تاریخ 6 بهمن همان سال به شهر آمل هجوم آوردند اما با مقاومت حماسی مردم مواجه می شوند دراین نمایش داستان حماسه ی جاودان مردمیست که با دست خالی و با هر چه که دارند به دفاع از انقلاب و شهرشان می پردازند .
اهمیت این اتفاق تا آنجایی است که حتی حضرت امام خمینی (ره) هم در وصیت نامه سیاسی الهی خویش به این موضوع اشاره می کنند.
این نمایش در شش قسمت 30 دقیقه ای تولید شده است .

انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 به پیروزی رسید اما معاندین و دشمنان انقلاب حتی اندکی برای ضربه زدن و ایجاد دسیسه بر ضد آن، کوتاهی نکردند .

توطئه های دشمنان انقلاب با ترور و شهادت شخصیت های انقلابی، حمله به شهرهای متعدد ایران، بمب گذاری در مکان های مختلف و ایجاد ارعاب بین مردم ادامه یافت .

تحمیل جنگ بر ضدانقلاب که همچون جوانه ای در حال رشد بود از سوی صدام و رژیم بعثی عراق، یکی از مصداق های بارز فتنه بسیاری از دشمنان را جلوه گر کرد که نیروهای مردمی از اقشار و سنین مختلف به سوی جبهه ها، اعزام شدند.

اما ششم بهمن سال 1360، یکی از حماسه های ماندگار ملت ایران در شهرستان آمل به وقوع پیوست که بعد از گذشت چندین دهه از آن هم چنان در اذهان به افتخار و شکوه فراوان از آن، یاد می شود .

آنچه رفتن به دنبال حماسه‌ای به نام ششم بهمن را جذاب ‌تر می‌کند این است که امام (ره) در وصیت‌نامه‌شان آنجا که مدل مشارکت مردم در امنیت را نام می‌برد از نقش مردم آمل در حادثه ششم بهمن تقدیر و تشکر کرده و می‌فرماید:" ما باید از مردم آمل تشکر کنیم، دیدید مردم آمل چه بر سرتان آوردند."

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو