سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نمایش خان طومان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش خان طومان

تهیه کننده : کریمی نیا

نویسنده : مینا اسدالهی ، وفا مصطفی پور ، مژده نادری ، عاطفه مکاری ، پریسا سقفی 

بازیگران : سعید نعمتیان ، مبین بوی افزار ، موسی مرادی ، الهه جباری و ... .

افکتور : مبین افزار ، سعید نعمتیان 

صدابردار : سامی یوسفی

نمایش خان طومان عنوان برنامه ای ست به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا به مدت 30دقیقه به صورت ضبطی از رادیو مازندران پخش می شود .

این نمایش 16 قسمتی روایت گر زندگی 16 شهید مدافع حرم(خان طومان) می باشد و در هر نمایش سعی بر آن است تا گوشه ای از زندگی هر یک از این شهدا بصورت کاملاٌ مستند به نمایش رادیویی تبدیل شود. به همین منظور استفاده از اسناد زندگی آنها بهره فراوانی گرفته شده است .

یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بویژه خان طومان نوعی سپاسگزاری از رشادتهای آن عزیزان است که می تواند چراغ راه هدایت نسل های آینده باشد، این طرح سعی دارد با کمترین دخل و تصرف و با استفاده از جلوه های ویژه رادیویی زندگی هر یک از آنها را بیان نماید.

سال ها از عمر با برکت نظام اسلامی می گذرد و در بلوغ چهل ساله شدنش گرمی و سردی روزگار را چشیده است ، از هشت سال جنگ اجباری و تحمیلی ما همه ی تلخی ها و حلاوت ها گذشتیم دوران سازندگی و ایام ایستادگی فرهنگی مقابل شیپورهای داخلی و خارجی را پشت سر گذرانده و می گذرانیم و تا مادامی که به پایان خوش امانتداری انقلاب و سپردن آن به صاحب اصلی برسیم ، وظیفه ای بر دوش داریم و آن مهم همان اثبات حقانیت ارزش های اصیل انقلاب اسلامی است .
یکی از ارزش هایی که در سال های اخیر یعنی بعد از قائله ی یاغی های تکفیری در کشورهای اطراف و همسایه ، در بین نیروهای ارزشی و حزب اللهی مطرح شد مسئله ی دفاع از حرم و ضرورت مبارزه با تفکر داعش بود. دفاع از حرم اهل بیت و پاسداری از مرزهای ایمان و دفاع از سایر برادران مظلوم مسلمان ، گل های پرپری به نام ( شهیدان مدافع حرم ) را زینت بخش فرهنگ انقلابی ما کرد .
پرداختن به موضوع دفاع از حرم ، بی تفاوت نبودن به تحرکات منطقه ، خطر بزرگ تفکر داعشی و تکفیری و بیشتر از همه معرفی نسلی از رزمندگان ایرانی که در قرن بیست و یکم حماسه ی عاشقانه ی دیگری آفریدند ؛ همه و همه وظیفه ی رسانه ی ملی و مراکز استان هاست .
از آنجاییکه در حماسه ی خان طومان تعدادی از رزمندگان لشگر 25 کربلا به درجه ی رفیع شهادت رسیدند لذا قرار بر این شد که واحد صدا ، وظیف ی خود را در قبال این بزرگواران انجام دهد .

هدف از این کار معرفی شهدا به نسل جدید و ایثار و فداکاری رزمندگان بعد از دفاع مقدس و پیروی از ولایت و ارزشهای انقلاب اسلامی که با تهیه چنین آثاری سعی شده  در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اثر گذار باشیم.  

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو