حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

نمایش ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار در شبکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار در شبکه مازندران

نمایش ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار در شبکه مازندران

        31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. برهمین اساس صداو سیمای شبکه تبرستان با تولید و پخش مستندها، وله‌ها، نماهنگ‌های دفاع مقدس و برنامه‌های گفتگو محور، سهم خود را در ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال به نسل جوان ادا کند.
    در این راستا سیمای مازندران با تولید و پخش ویژه‌برنامه مناسبتی «کوله پشتی» به تهیه‌کنندگی وکارگردانی علیرضا فلاح و اجرای توانمند محمد محمدخانی  به تعداد 8 برنامه60 دقیقه‌ای از اولین روز دفاع مقدس هرشب ساعت 21:30روی آنتن سیما خواهدرفت. این برنامه با هدف حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت، تبیین قدرت دفاعی و وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی و... تولید شده است و مازندران در جنگ (که به 8 عملیات غرورآفرین لشکر 25 کربلای مازندران می‌پردازد)، پخش سرودهای حماسی و مداحی‌های خاطره‌انگیز زمان دفاع مقدس، مانند «دشمنم» و «خاک مهربان» و ... به‌صورت لب‌خوانی و اجرا گروه سرود مدارس، ارائه گزارش روز ( براساس روزشمار هفته دفاع مقدس)، با نسل سوم، با هنرمندان، معرفی کتاب، معرفی سایت جهت تحقیق و پژوهش و... از آیتم‌هایی هست که کارگردان برنامه در جدول پخش خود دارد. همچنین برنامه‌های روتین سیما در طول هفته دفاع مقدس با پخش سرودهای حماسی و تصاویری از هشت سال دفاع مقدس باحضور میهمانان و کارشناسان نیز به این مقوله خواهند پرداخت.
      پخش سیما نیز پخش سریال «ایستاده در غبار» از روز هفته دفاع مقدس جمعه 31 شهریور ساعت 23:30 و باز پخش ساعت 8 صبح، فیلم‌های سینمایی ویژه دفاع مقدس هرروز ساعت 14:45، مستندهای «در محاصره» هرروز ساعت 17:30 و «بال‌های اشتیاق» هرروز ساعت 14و نیز پخش نماهنگ‌های دفاع مقدس بین برنامه‌ها ومستندهای تک قسمتی درایام هفته را درجدول پخش برنامه‌های خود دارد.
     صدای مازندران نیز در این ایام با تولید و پخش ویژه‌برنامه‌هایی نقش بسزایی در انتقال مفاهیم دفاع مقدس، چه در زمان جنگ و چه بعداز آن خواهد داشت:
    ویژه‌برنامه‌ «معبری به آسمان» در 7 قسمت 45 دقیقه‌ای به صورت زنده هرروز از اولین روز ایام دفاع مقدس از ساعت 15الی16 از رادیو مازندران پخش خواهدشد. این برنامه به‌تهیه‌کنندگی سیدجماالدین موسوی و گویندگی میلاد شوکائیان و ارائه گزارشگرهایی از کریم سلمانپور با آیتم‌هایی چون: گفتگو حضوری با میهمانان (سرداران جنگ، امرای ارتش، جهادی‌ها و...)، کارشناسی جنگ و اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس و بالندگی انقلاب، معرفی کتاب و وصیت‌نامه شهدا، مراسم ویژه دفاع مقدس و... روی آنتن صدا خواهد رفت.
    برنامه «شکوه عشق» در سه قسمت 30 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی دکتر خدابخش غلامی و گویندگی میلاد شوکائیان با آیتم‌هایی چون: گفتگو با خانواده‌های شهدا، معرفی عملیات‌های دفاع مقدس، معرفی کتاب دفاع مقدس، گزارش‌های مردمی و... ساعت 16 الی 16:30 پخش خواهد شد.
    برنامه «الفبای ایثار» به تهیه‌کنندگی محمد برجسته و گویندگی سیدجماالدین موسوی و محمد کاظم قشقاوی در 4 برنامه 30 دقیقه‌ای از ساعت 12الی12:30با گفتگو با ایثارگران، جانبازان وخانواده‌های شهدا و یادآوری حماسه‌ها و رشادت‌های مردان و زنان دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس تولید و پخش خواهد شد.
     برنامه «میزگرد هفته» نیز در 2 برنامه 45 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی دکتر خدابخش غلامی و اجرای آقای دکتر آقاجانپور به بررسی ابعاد مختلف جنگ تحمیلی و نقش جنگ و دفاع مقدس در بالندگی انقلاب اسلامی و اقتصاد مقاومتی با حضورکارشناسان مختلف نظامی و سیاسی و اقتصادی به دفاع مقدس خواهد پرداخت. ساعت پخش این برنامه 11:30 الی 12:30 می‌باشد.
     مجموعه نمایش‌های تیناری در 7 قسمت30دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مهدی اوشیب نتاج و کارگردانی رحمان قدمی هرشب 23:30 الی 24 با پرداختن به داستان جنگ ایران و عراق به زبان محلی پخش می‌شود. این مجموعه براساس کتاب تنیاری نوشته ابراهیم باقری‌حمیدآبادی تولید شد.
     برنامه‌های روتین صدا نیز همچون: صبح مازندران، شباهنگام، سالهای جوانی، نسل نو، راه زندگی و... نیز با پخش سرودهای حماسی زمان هشت سال دفاع مقدس، روایت داستان جنگ و... در طول هفته به این موضوع پرداخته خواهد شد.
      خبر مازندران نیز در این ایام با پخش دو برنامه «گفتگوویژه خبری» به مدت40 دقیقه با حضور میهمانان و کارشناسان، پخش گزارش مستند خبری ویژه دفاع مقدس از عباس  نواییان با پرداختن به عملیات‌هایی که مازندران درآن نقش بسزایی داشت (عملیات‌های رمضان، کربلای4، والفجر8 و...)، ارائه گزارش‌‎هایی از علی بالویی از پشتیبانی‌های مازندران در آن زمان( فعالیت‌های مردم مازندران در پشت صحنه هشت سال دفاع مقدس)، و نیز پوشش کامل رویدادهای هفته دفاع مقدس(برگزاری مراسم و همایش‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس) نقش خود را در ارائه رویدادها و ایثارگری‌های هم استان‌های عزیز در زمان جنگ ایفا خواهد کرد.