جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

نمایشگاه کتاب مازندران از 13 بهمن گشایش می‌یابد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه کتاب مازندران از 13 بهمن گشایش می‌یابد

نمایشگاه کتاب مازندران از 13 بهمن گشایش می‌یابد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برپایی یازدهمین نمایشگاه کتاب مازندران در 13 بهمن‌ماه سال‌جاری با حضور 645 ناشر، در ساری خبر داد.

نمایشگاه کتاب مازندران از 13 بهمن گشایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام عباس‌علی ابراهیمی اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه استانی کتاب مازندران، 13 بهمن‌ماه در سالن نمایشگاهی وفاییان واقع در کیلومتر هفت جاده ساری میان‌دورود افتتاح می‌شود.
وی افزود: این نمایشگاه شامل بیش از پنج‌هزار عنوان کتاب است و تا 19 بهمن میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران درباره برنامه‌های جنبی این دوره از نمایشگاه کتاب، گفت: از آن جمله می‌توان به آیین رونمایی از کتاب، تجلیل و قدردانی از چهره شاخص فرهنگی استان، ویژه‌برنامه‌ شب‌های فرهنگی‌ (به مناسبت ایام دهه فجر)‌ و ایستگاه سرگرمی کودکان و نوجوانان، اشاره کرد.

ابراهیمی با اشاره به تسهیلات اختصاص یافته به این نمایشگاه، افزود: کتاب‌ها با 40 درصد تخفیف در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد؛ 20 درصد تخفیف از سوی ناشران و 20 درصد هم از سوی اداره‌ ارشاد استان اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه مبلغ 500 میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته شده است که در ایام برگزاری از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه، توزیع می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حضور و تنوع ناشران در نمایشگاه‌های کتاب را مورد توجه دانست و گفت: یازدهمین نمایشگاه استانی کتاب مازندران کاملا به‌روز و متنوع است.

ابراهیمی تصریح کرد: در این نمایشگاه، در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت‌های خوبی صورت می‌گیرد و امکان جست‌وجوی کتاب و ناشر در غرفه اطلاع‌رسانی نمایشگاه وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عنوان کرد: با توجه به اینکه نمایشگاه‌های استانی کتاب یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین رویدادهای فرهنگی استانی به شمار می‌آیند، فرصت مناسبی برای دوستداران کتاب به‌ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و اهالی فرهنگ است تا کتاب‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند و با تازه‌های نشر آشنا شوند.

وی در پایان گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که همه استان‌ها با آن مواجه هستند، نبود مکان مناسب نمایشگاهی است که رفع این معضل، همت مسئولان استانی و کشوری را می‌طلبد تا به یاری خداوند بتوان در آینده نزدیک شاهد برپایی نمایشگاه‌هایی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

به گزارش فارس، نمایشگاه‌های استانی کتاب به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.