سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه نقاشی« نقش خیال» در نوشهر برپا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه نقاشی« نقش خیال» در نوشهر برپا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی نقش خیال در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه حاصل هنرمندی دو بانوی هنرمند نوشهری به نام‌های سارا کلو و مریم نجفی است که به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر برپا شد.

بابک شمس‌ ناتری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به‌ویژه شهدای هنرمند نوشهر افزود: همه ما وظیفه داریم در راه گرامیداشت هفته‌های ارزشمند مانند هفته دفاع مقدس در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اقدامات خوبی را انجام دهیم و در باشکوه برگزار شدن این هفته همگام و همراه شویم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تلاش‌ها و زحمات این دو هنرمند نقاش را در خلق آثار هنری ستود و اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از 23 اثر نقاشی با سبک امپرسیونیسم و رئال با موضوع آزاد از تاریخ 25 شهریور تا چهارم مهر ماه در معرض دید عموم علاقه‌مندان و به‌ویژه هنرمندان این عرصه قرار دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان نوشهر دارای استعدادهای بسیار بالایی در حوزه هنرهای تجسمی و نقاشی است و جزو شهرستان‌هایی است که در طول سال شاهد برپایی نمایشگاه‌های متعدد هنرمندان این شهر در دو نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری نوشهر و نگارخانه خصوصی شایگان است.

شمس‌ناتری با تاکید بر اینکه از تمامی اساتید و پیشکسوتان و هنرمندان می‌خواهیم که به کمک ما بیایند و در کنار ما حضور داشته باشند خاطرنشان کرد: حضور اساتید فن در هنر می‌تواند سبب تشویق و انگیزه در هنرمندان جوان شود و سبب تعالی و توسعه هنر شود.

این مسئول نقدهای منصفانه را در تولید و خلق آثار هنری بهتر مهم خواند و گفت: هنرمندان از ظرفیت‌های مجتمع فرهنگی و هنری نوشهر استفاده کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از شهرها حسرت داشتن مجتمع فرهنگی و هنری و نگارخانه را می‌خورند اما در شهرستان نوشهر این فضای ارزشمند وجود دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر بیان کرد: برپایی نمایشگاه آثار هنری از سوی یک هنرمند نشانه شجاعت آن هنرمند است چرا که اگر آثار هنری در منزل و در آرشیو بمانند مورد نقد و بررسی قرار نمی‌گیرند.

وی تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر خانه اهالی فرهنگ و هنر و اندیشه و خرد است و همواره در این خانه به روی هنرمندان باز و منتظر شنیدن انتقادات و پیشنهادات ارزشمند و سازنده آنها است.