رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری برپا می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری برپا می‌شود

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری برپا می‌شود


مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ساری و میاندورود از برگزاری نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری با حضور 16 استان کشور خبر داد.

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری برپا می‌شود

مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ساری و میاندورود از برگزاری نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری با حضور 16 استان کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رضا مهدیان بعدازظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر، درباره آغاز به‌کار نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ساری اظهار کرد: نمایشگاه ملی صنایع‌دستی از تاریخ 5 تا 15 فروردین، در 24 غرفه و با حضور آثار شاخص صنایع‌دستی 16 استان کشور شامل مازندران، خراسان، سمنان، همدان، گلستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، لرستان و یزد در مجتمع تجاری تفریحی توریستی نگین دریا به صورت رسمی آغاز به‌کار می‌کند.

وی درباره فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در ایام نوروز بیان داشت: در 17 دی ماه سال گذشته نخستین جلسه ستاد با حضور 9 کمیته مربوط  آن آغاز شد و در ادامه با صلاحدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران به 13 کمیته، برای رفاه و ارائه خدمات بیشتر افزایش یافت.

مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ساری و میاندورود افزود: مهم‌ترین کمیته جدید، کمیته بوم‌گردی نام دارد که این کمیته فعالیت خود را با همکاری خانه‌های روستایی دارای بافت سنتی و دریافت مجوز از طرف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران آغاز کرده و هدف آن هدایت مسافران به سوی روستاها و بهره‌مندی از جاذبه‌های تفریحی، تاریخی و طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه بوم‌گردی سبب اشتغال‌زایی در بخش روستایی، راه‌سازی، درآمدزایی روستاییان و معرفی جاذبه‌های تفریحی تاریخی خواهد شد، ادامه داد: روستاییان متقاضی این طرح پس از طی مراحل اداری می‌توانند تحت عنوان خانه‌مسافر فعالیت خود را آغاز کنند و انجام این طرح سبب کاهش مشکلات اقامتی مسافران و سهولت فعالیت کسانی که دارای امکانات اقامتی استیجاری هستند می‌شود.

مهدیان تصریح کرد: در حال حاضر مرکز رزرواسیون اقامتی استیجاری با عنوان شرکت بهشت‌گستر و زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در هر شهرستان یک نماینده دارد که در ساری با نام خانه‌مسافر فعالیت می‌کنند.

این مسئول به 35 واحد پذیرایی بین‌شهری و 48 دفتر سیاحتی و جهانگردی دارای مجوز استان اشاره کرد و یادآور شد: مسافران می‌توانند با مراجعه به ستادهای اسکان واقع در مدرسه حضرت زینب (س) و 29 آبان درباره مراکز اقامتی اطلاعات لازم را به دست آورند.

مهدیان ادامه داد: در این راستا با همکاری آموزش و پرورش ناحیه یک با 34 مدرسه، ناحیه دو با 28 مدرسه، 16 واحد اقامتی شامل هتل، متل و ... در خدمت مسافران خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: تمام واحدهای هلال‌احمر به صورت شبانه‌روزی، مراکز بهداشت با پزشک کشیک و 64 نانوایی در ساری آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.