جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز سلاح مبارزه با تهاجمات فرهنگی - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز سلاح مبارزه با تهاجمات فرهنگی

امام جمعه بابل گفت: نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز سلاح مبارزه با تهاجمات فرهنگی است.

نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز سلاح مبارزه با تهاجمات فرهنگی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه سراسری صحیفه سبز در مصلای جمعه بابل، اظهار کرد: مهم‌ترین عاملی که زمینه تغییر جامعه فردی و اجتماعی فراهم می‌کند فرهنگ است.

وی افزود: اگر بخواهیم در جامعه شاهد تغییر باشیم و قدم‌های مثبتی به سمت متعالی برداشته شود، باید به فرهنگ بها داده شود.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه پیامبر از قرآن به عنوان مهم‌ترین عامل برای تغییر جامعه استفاده کرده است، تصریح کرد: پیامبر از قرآن برای تغییر جامعه و باورها استفاده کرد، فرهنگ آداب و رسوم، عقاید و سبک زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهد و انسان را از درون وادار به انجام هنجارهای جامعه می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی افراد خود به خود انجام نمی‌شود و مهم‌ترین معجزه اسلام، معجزه فرهنگی است که در مدت کوتاه تاثیر عظیمی در جامعه به جا گذاشت.

روحانی یادآور شد: تغییرات عظیم و رفتارها که بر انسان ایجاد شد نشات گرفته از معجزه قرآن است.

وی با اشاره به اینکه ما از اهمیت موضوع فرهنگ غافل هستیم، بیان کرد: کتاب مقدس قرآن رسالت جهانی و ابدی دارد و باید با توجه به قرائت و تفسیر قرآن تجربه پیامبر را در ارائه فرهنگ درست به جامعه تقلید کنیم.

امام جمعه بابل ادامه داد: نشر و حاکمیت قرآن در جامعه و آشنایی نسل جوان با قرآن و محصولات قرآنی بزرگ‌ترین هدف این نمایشگاه و از وظایف مهم همه مسؤولان است.

این مسؤول با اشاره به تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ غلط غربی که همانند غذای تلخ و مسموم افکار جوانان را آلوده کرده است، اظهار کرد: باید در مقابل این ترفند دشمن غذای طیب و پاک را به روح و فکر جوانان تزریق کرد زیرا زمانی که فکر پاک و طاهر باشد عمل وی نیز پاکیزه است.

روحانی اضافه کرد: این نمایشگاه ظرفیت فرهنگی و معنوی شهر محسوب شده و همه ما مدیون هستیم تا با حمایت مالی و معنوی خود در بهتر برگزار شدن آن اقدام کنیم.

وی با تقدیر از بانوی خیری که خانه خود را برای ساخت دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) اهدا کرد، گفت: با نیت خیر این بانی فرهنگی شاهد گسترش معارف الهی در این شهر هستیم.