جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نمایشگاه عکس انقلاب در شهرستان نور برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه عکس انقلاب در شهرستان نور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام علی آزادیان صبح امروز در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان نور اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر نیازمند نگاه ابتکاری و جذابیت بالا است.

وی افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی برای انتقال ارزش‌ها،برکات، پیشرفت‌ها و سایر دستاوردهای علمی،دینی،اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به نسل چهارم است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور گفت: برنامه‌های دهه فجر باید خلاقانه و نوآور ،جذاب باشد و  از حالت روتین، سنتی و اداری خارج شود.

وی افزود: آذین‌بندی شهرها در ایام الله دهه فجر باید بیانگر ایام جشن و سرور باشد و همه دستگاه‌ها باید با هماهنگی شهرداری‌ها نسبت به این امر اقدام کنند.

آزادیان ادامه داد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی حضور پررنگ مردم در همه صحنه‌ها،برگزاری آیین‌ها و راهپیمایی‌ها به ویژه راهپیمایی 22 بهمن است و ما باید زمینه حضور گسترده مردم و خلق حماسه سیاسی دیگر را فراهم کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان نور گفت: مردم در همه امور از ما مسئولان  دستگاه‌های اجرایی جلوتر هستند و باید تلاش شود که پا به پای مردم حرکت کرد و از آنها عقب نماند.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های دهه فجر از جمله دیدار با خانواده‌های شهدای انقلاب، برگزاری نمایشگاه عکس انقلاب و ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی برای برنامه‌های دهه فجر ضروری است.

آزادیان خواستار گسترش برنامه‌ها در بخش‌های مختلف شهرستان شد و افزود: گفتمان‌های دینی و جلسات پرسش و پاسخ در بین دانش‌آموزان در تبیین انقلاب در بین نسل سوم و چهارم انقلاب بسیار موثر است.

این مسئول تبلیغات را ضروری دانست و گفت: تبلیغات ذهنیت‌ها را تغییر و بیننده را پرسشگر می‌کند و کار فرهنگی ضروری‌ترین اقدام در جامعه است.

فرماندار نور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه فجر از حالت دولتی بودن خارج شود، گفت: شکوه و صلابت بزرگداشت پیروزی انقلاب به برگزاری مردمی مراسم‌ها است.

علی محمد صمدیان  مراسم دهه فجر و بزرگداشت انقلاب باید مانند ایام محرم توسط مردم به صورت خودجوش و بدون دعوت با شکوه و پر صلابت‌تر از گذشته برگزار شود.

فرماندار نور با بیان اینکه برنامه دهه فجر نباید دولتی باشد و کلیشه‌ای برگزار شود، تصریح کرد: این جشن بزرگ انقلاب و سالروز تولد انقلابی است که توسط مردم و با رهبری امام (ره) به پیروزی رسید و این مردم هستند که صاحبان اصلی انقلاب هستند و این پیروزی را جشن می‌گیرند.

نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه این جشن بزرگ فرصتی در اختیار مسئولان نظام قرار می‌گیرد تا دستاوردهای نظام را برای صاحبان انقلاب به ویژه نسل جوان و نوجوان بازگو کنند، گفت: استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با محوریت دین و ولایت فقیه یکی از بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

وی خودباوری و تحقق شعار ما می‌توانیم و تبدیل این شعار به ما توانستیم را از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز به برکت انقلاب و خون شهدا به توانمندی بالایی در بحث انرژی هسته‌ای رسیدیم که به عنوان شاه کلید پیشرفت محسوب می‌شود.

فرماندار نور با اعلام اینکه انقلاب اسلامی ما همچون محرم و عاشورا ماندگار است و می‌بینیم هر چه از زمان عاشورا می‌گذرد، مناسبت‌ها و مراسم محرم و عاشورا تازه‌تر و پرصلابت و پر جمعیت‌تر از گذشته برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: مراسم دهه فجر انقلاب نیز چنین است و هر سال شاهد با شکوه‌تر برگزار شدن آن هستیم و امسال هم پرشورتر برگزار می‌شود.