سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در عباس‌آباد بهشهر افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در عباس‌آباد بهشهر افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، در شامگاه چهارمین روز از هفته دولت، منطقه تفریحی توریستی عباس‌آباد بهشهر با حضور دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران همچنین فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستانی و محلی و گردشگران و مسافران، شاهد افتتاح یکی از نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌هایی بود که صنایع دستی و انواع سوغاتی‌های این شهرستان را در دل خود جای داده است.

دلاور بزرگ‌نیا در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی به عنوان بخشی از برنامه‌های استقبال از گردشگران به شمار می‌رود و از مهم‌ترین اهداف آن، جذب و حضور بیشتر مسافران است.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی و سوغات منطقه عرضه می‌شود، افزود: آثار زیبا و متنوعی از انواع صنایع دستی مناطق در 20 غرفه به معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات را تنها منحصر به شهر بهشهر ندانست و بیان داشت: شهرستان‌های دیگر این استان نیز با برگزاری نمایشگاه‌هایی، سوغات و هنرهای سنتی و بومی خود را به گردشگران عرضه می‌کنند.

وی پس از مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، از غرفه‌های مختلف بازدید کرد و ضمن آشنایی با هنرهای ارائه شده در نمایشگاه، با هنرمندان به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش فارس، در نمایشگاه صنایع دستی عباس‌آباد، هنرهایی از جمله معرق چوب، نازک‌کاری چوب، تابلو فرش‌های هنری، کتیبه‌های سفالی و سرامیک، ریزه‌کاری چوب، سبدبافی، گلیم، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی و ساخت زیورآلات، نقاشی روی سفال و سوغاتی‌های متنوع و غذاهای بومی، همچنین لباس محلی، به نمایش درآمد.

نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و سوغات بهشهر در ورودی منطقه گردشگری عباس‌آباد واقع شده و تا 17 شهریور ماه دایر است.