جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

نمایشگاه " در کوچه های بچه های دهه 60 " در مازندران دایر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه " در کوچه های بچه های دهه 60 " در مازندران دایر می شود

به گزارش خبرنگار مهر، مریم جمشیدی صبح سه شنبه در نشست کارشناسان اداره کل امور بانوان در تشریح برنامه های این اداره کل بمناسبت سال تحصیلی جدید، ابتكاري ترين و جديدترين برنامه امسال را برپايي نمايشگاه «در كوچه هاي بچه هاي دهه شصتي» دانست و افزود: مرور خاطرات شيرين بچه هاي آن دوران به عنوان بچه هاي سالهاي دفاع مقدس و انتقال نحوه زندگي و تحصيل آنها به نسل امروز از جمله اهداف اين نمايشگاه است.

وی گفت: خانواده مهمترین رکن از ارکان اجتماع است و پی‌ریزی اصلی و درست آن نقش بسیار مهم و پررنگی در سلامت و صحت نفس جامعه دارد.

جمشيدي بيان داشت: هر اندازه که شکل‌گیری بنیان خانواده با تعقل و درایت بیشتری صورت گیرد، دوام، پایداری و کیفیت روابط در درون خانواده از عمق بیشتری برخوردار بوده و اعضای آن احساس آسودگی و رضایت خاطر بیشتری خواهند کرد.

وي در آستانه سال جديد تحصيلي با اشاره به تاكيد دين مبين اسلام بر نقش ويژه زن در اجتماع، اذعان داشت: خوشبختانه يكي از عرصه هايي كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي، شاهد حضور پررنگ و موثر بانوان بوده، تحصيل علم و كسب مدارج بالاي علمي توسط زنان جامعه است.

جمشيدي استفاده بهينه و مطلوب از فضاي علمي براي بانوان را نيازمند برنامه ريزي درست و اصولي دانست و خاطرنشان كرد: اداره كل بانوان و خانواده استانداري از فرصت مطلوب سال تحصيلي به ويژه در روزهاي آغازين آن استفاده خواهد كرد و در اين رابطه برنامه هايي داريم.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران، زن را محور اصلي زندگي دانست و گفت: تاكيد رهبر معظم انقلاب بر توجه به سبك زندگي ايراني اسلامي، بايد مورد توجه بانوان به ويژه بانوان جوان باشد.

وي افزود: در همين راستا برگزاري همايش ويژه مادران جوان با موضوع سبك زندگي ايراني اسلامي و حفظ و نهادينه سازي ارزشهاي ديني (مخصوص مادران دانش آموزان) و همايش (نقش مدارس و دانشگاهها در اصلاح سبك زندگي) با حضور اساتيد و فرهنگيان از جمله برنامه هايي است كه اداره كل بانوان و خانواده استانداري تدارك خواهد ديد.

جمشيدي ادامه داد: فرهنگ سازي استفاده از لوازم التحرير داخلي و نفي الگوها و انگاره هاي فرهنگ وارداتي با تاكيد بر شعار سال با هدف حمايت از توليدكنندگان داخلي و نيز ترويج فرهنگ ملي مذهبي از ديگر برنامه هاي مهمي است كه اين اداره كل در ايام سال تحصيلي بر اجراي آن تاكيد دارد.

وي برگزاري جشن گلريزان با حضور خيرين و تهيه لوازم التحرير براي كودكان نيازمند ، برگزاري جنگ شادي با حضور دانش آموزان (همراه با پوشش لباس محلي و اجراي موسيقي سنتي و محلي مازندراني ، اجراي نمايش و ...) و نشست صميمانه با والدين با عنوان (از خانه تا مدرسه) با محوريت ضرورت نظارت خانواده و مدرسه هماهنگ با هم را از جمله برنامه هاي پيشنهادي اداره كل بانوان استانداري در ايام سال تحصيلي اعلام كرد.