سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه توانمندی‌های مازندران در ترکمنستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه توانمندی‌های مازندران در ترکمنستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامرضا عشریه صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت مبادلات ایران با کشورهای اکو مناسب است و با برگزاری اجلاسیه گردشگری سلامت اهداف اقتصادی نیز مدنظر قرار دارد.

وی تصریح کرد: در اتاق بازرگانی جلسات مداومی برای توسعه ارتباط با کشورهای اکو در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران درباره ضمانت اجرایی برگزاری کنفرانس گردشگری سلامت در استان بیان داشت: در حال حاضر برای فعالیت اتاق بازرگانی مصوباتی داریم و پیگیری برای اجرای آن انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در اتاق اکو نیز همین موارد در دستور کار قرار می‌گیرد و در بین کشورهای اکو نیز تلاش می‌کنیم که این مصوبات را اجرایی می‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران موانع توسعه ارتباط بین کشورهای عضو اکو را وجود برخی تحریم‌ها عنوان کرد و گفت: با کشورهای حاشیه دریای خزر باید مبادلات تجاری را داشته باشیم که در این زمینه مهم‌ترین مشکلات تحریم‌ها است.

وی افزود: در حوزه اقتصادی نیز تلاش داریم که موانع برطرف شود و در ترکمنستان که هدف اصلی مبادلات تجاری مازندران است، قبلا ارتباط برقرار بوده و مدتی است که دچار مشکل شده است.

عشریه ادامه داد: برای توسعه مناسبات بین استان مازندران نمایشگاهی از 29 شهریور تا یکم مهرماه سال‌جاری در ترکمنستان برگزار می‌شود و در این نمایشگاه توانمندی‌های مازندران را ارائه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی مازندران به اقدامات انجام شده برای برگزاری اجلاس اشاره کرد و گفت: اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران تمام سعی و تلاش خود را برای برگزاری اجلاسیه انجام می‌دهد.