جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نمایشگاه بزرگ قرآن در مازندران برپا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه بزرگ قرآن در مازندران برپا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی با اشاره به اهمیت ماه رمضان اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم یک آیه را به طور مفصل به این ماه مبارک اختصاص داده است.

وی با اشاره به اهمیت بیان تفسیر قرآن در ماه رمضان، از نشست روحانیون و مبلغان درخصوص تبلیغ فرهنگ قرآنی با حضور حجت‌الاسلام قرائتی در ساری به عنوان حرکتی ارزشمند درآستانه ماه مبارک رمضان یاد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره ایام فراغت تابستان نوجوانان و جوانان با محوریت مسجد به ویژه تقارن با ماه رمضان تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با مسجدمحوری، باید کلاس‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در مساجد متنوع و جذاب باشد تا این نسل جذب مساجد شوند.

این مسئول از برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن از هشت تا 18 تیرماه در مجتمع فرهنگی ارشاد اسلامی مازندران خبر داد و گفت: ارائه نرم‌افزارهای مدرن و پیشرفته فرهنگ قرآنی، کتابت کلام وحی، برگزاری مسابقات فرهنگی، درس‌هایی از قرآن، اذان، مسابقه امام علی(ع) پیرامون فضایل اخلاقی آن حضرت، ویژگی‌های زمان امامت و ظلم خلفای وقت از دیگر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد این استان در ماه رمضان است.

وی تامین زیرساخت‌های لازم و توجه به آن را در سواحل ضروری دانست و گفت: باید به جایگاه مهمان‌پذیری در طرح‌های سالم‌سازی توجه شود.

ابراهیمی اظهار داشت: اجرای کارهای فرهنگی، ساماندهی نمازخانه، تبلیغات محیطی، برگزاری نمایشگاه کتاب و تامین امنیت لازم از جمله اقدامات در طرح‌های دریا به شمار می‌رود.