سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نماشون - نمایش محتوای صدا

 

 

نماشون

تهیه‌کننده: لطف‌الله سعیدی‌فر.
- مشاور تهیّه: فرهاد قلی‌نژاد،
- دستیار تهیّه: مهدی قاسم‌زاده.
- نویسنده متن اصلی برنامه: لطف‌الله سعیدی‌فر.
- نویسندگان بخش‌ نمایشی زنده: الهه جباری، مهدی قاسمزاده.
- نویسنده بخش‌ نمایشی «خش بهروز»: سکینه میرمعصوم.
- نویسنده بخش نمایش مثلخنده: لطف‌الله سعیدی‌فر.
- گویندگان و مجری - بازیگر: قاسم عبداللهی، رؤفیا رحمانی.
- اجرای نمایش و شعر ریتمیک: الهه جباری، سکینه میرمعصوم، مریم آقاجانی، عسکری وفائی‌نژاد.
- کارگردان نمایش: مریم آقاجانی
- گزارشگر: غلامرضا علی‌نژاد.
- صدابرداران: صدابرداران تولید.
- کارشناسانِ مشاور بومی: بهروز رستگار، رضا کولائی، علی حسن‌نژاد.
- ضبط آیتمی: سعید نعمتیان، شهرام حق‌شناس.

 

نمشون عنوان برنامه ایست یک هفته درمیان به تهیه کنندگی ، تهیه کننده این برنامه  لطف الله سعیدی فر هر روزهفته ساعت 17:30 به صورت زنده از رادیو مازندران پخش می شود .

این طرح، به صورت رادیویی، به مدّت 90 دقیقه از صدای مرکز مازندران، با اجرای دو گوینده، مسلّط به زبان بومی مازندرانی، از شنبه الی چهارشنبه عصر قابل اجراست.

«رسانه» نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی جامعه دارد. امروزه برنامه‌سازی در عرصة رسانه‌های فراگیری همچون رادیو، امروزه با مسائلِ مهمی همراه است؛ به ویژه در شرایط کنونی کرونائی، نقش رسانه در سرگرمی‌آفرینی و اطلاع‌رسانی درست و متقن، بسیار مهم است و می‌طلبد برنامه‌سازان با آگاهی از مسائل روز اجتماعی و آشنائی با مقولات بینارشته‌ای، به امر مهم برنامه‌سازی مبادرت ورزند تا بتوانند به اهداف مورد نظر سازمانی دست یابند.
از جمله مسائل مهمی که در عرصة برنامه‌سازی باید مورد التفات قرار گیرد، رفتار آگاهانه با مسائل جامعه‌شناختی؛ و تلفیق درست سیاست‌های رسانه‌ای با امور اجتماعی و رولنشناختی مردم است. به عنوان مثال، در جامعه‌ای که مردم، با مشکلات اقتصادی و معیشتی سر و کار دارند؛ و عموماً وقت خود را صرف کسب درآمد بیشتر برای پیشبرد امور اجتماعی می‌کنند، رسالت رسانه خطیرتر گشته و لازم است با حساسیت و به کار گیری شگردهای متناسب این حال و کار مردم برنامه‌سازی شود. 

طراحی ورودیه برنامه با توجه به انتخاب موضوع برنامه که براساس فرهنگ، آداب و رسوم، تاریخ و اقتصاد بومی مازندران و مسایل روز اجتماعی صورت خواهد گرفت، متن برنامه نوشته خواهد شد که در فضاهای مختلف برنامه در طول 90 دقیقه پرداخت خواهد شد. 

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو