جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

نماشون - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نماشون

Loading the player...

نماشون عنوان برنامه ای با ساختار فرهنگی-آموزشی به تهیه کنندگی خانم کردان است که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18:00به مدت یک ساعت به صورت زنده از سیمای شبکه تبرستان پخش می شود...

زبان های رسمی و زنده ی دنیا متشکل از گویش های محلی و بومی اند. بخش عمده ی از ذخیره واژگانی هر زبان را واژه ها و گویش های بومی ومحلی تشکیل می دهند. زبان شناسان، نقش زبان فلکلور و زبان تودهء را در قلمرو زبان های رسمی، از پشتوانه های اساسی تلقی می کنند.

زبان‌های بومی و محلی از چنان اهمیتی برخوردارند که سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در کنفرانس عمومی خود در سال۱۹۹۹ میلادی، روز ۲۱ فوریه مصادف با ۲ اسفند ماه هر سال را به عنوان «روز جهانی زبان مادری» نام گذاری کرد. هم چنین مجمع عمومی سازمان ملل نیز سال ۲۰۰۸ میلادی را سال جهانی زبان‌ها اعلام کرد. این نام‌گذاری پس از آن صورت گرفت که پیش‌بینی کارشناسان سازمان ملل از نابودی ۴۰ درصد از زبان‌های مختلف سراسر دنیا حکایت داشت.

برخورد منفی با گویش های محلی در بین آحاد مردم، جای بسی تامل است. وضعیت کنونی ایجاب می کند که این دیدگاه منفی باید تغییرکند؛ تا گویشهای محلی و واژ گان بومی نابود نشوند.

در راستای ارج و قرب نهادن به زبان محلی و تقویت باورهای سنتی،فرهنگ بومی و بویژه تقویت و رواج زبان محلی،در برنامه نماشون تلاش بر آنست با پخش این برنامه ، گامی ناچیز در اعتلای زبان و فرهنگ محلی برداشته شود.

مسابقه،موسیقی،نامه های مردمی،اجرای موسیقی محلی به صورت زنده،دعوت از شاعران بومی سرا و ....از بخشهای متنوع این برنامه محلی می باشد.

سال تولید: 1393

کارگردان:یوسفی

مجری:روفیا رحمانی-زهرا جوانمرد

نویسنده:کردان

دستیار تهیه:فرزانه اسد الهی

صدابردار:سید محمود موسوی

تصویربردار:حسن غلامی،منفرد،کاظم موسویجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ازغرب مازندران گزارش تهيه كنيد نورخواه سيدمجيد ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۱
چرا برنامه به این خوبی رو تمومش کردید ؟ محمد رضازاده ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ ۱۱:۱۱
با سلام خدمت شما ،یه درخواستی داشتم .ازتون میخواهم... محجوبه شبان ۱۳۹۴/۰۹/۳ ۲۳:۰۲
با سلام تشکر از ارسال پیامتان متاسفانه امکان... سید حسن حسینی ۱۳۹۴/۰۹/۵ ۱۱:۳۶
سلام، من سیناحبیبی هستم از شهرستان نور دانشجوی... سینا حبیبی ۱۳۹۴/۰۹/۵ ۱۶:۰۸
سلام، من سیناحبیبی هستم از شهرستان نور دانشجوی... سینا حبیبی ۱۳۹۴/۰۹/۷ ۰۷:۵۸

سینا حبیبی
سلام، من سیناحبیبی هستم از شهرستان نور دانشجوی دانشگاه تهران ؛ کلی دوست ساروی و بابلی و قائم شهری و رامسری دارم؛ از برنامه های محلی شبکه طبرستان راضی هستم و امیدوارم همین طور رسانه ملی چشم بیدار حفظ سنن محلی و بومی ما و منابع طبیعی و کوه و جنگل و زمین کشاورزی و ... باشه؛ یه خواهش خاص هم داشتم؛ لطفا کلیپ برنامه نماشون با مجری گری مجری توانا خانم رحمانی ، با قابلیت دانلود قرار بدین تا این کلیپ رو هر وقت دل مامان بابام هوای ترانه محلی میکنه، بهشون نشون بدم.
با تشکر از برنامه های خوبتون به ویژه برنامه نماشون و خانم رحمانی.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۷ ۰۷:۵۸
سینا حبیبی
سلام، من سیناحبیبی هستم از شهرستان نور دانشجوی دانشگاه تهران هستم؛ کلی دوست ساروی و بابلی و قائم شهری و رامسری دارم؛ از برنامه های محلی شبکه طبرستان راضی هستم و امیدوارم همین طور رسانه ملی چشم بیدار حفظ سنن محلی و بومی ما و منابع طبیعی و کوه و جنگل و زمین کشاورزی و ... باشه؛ یه خواهش خاص هم داشتتم؛ لطفا کلیپ برنامه نماشون با مجری گری مجری توانا خانم رحمانی رو که بالا آوردین (میهمانتون آقای سید حسین موسوی و خانمشون هستند) با قابلیت دانلود قرار بدین تا این کلیپ رو هر وقت دل مامان بابام هوای ترانه محلی میکنن، بهشون نشون بدم.
با تشکر از برنامه های خوبتون به ویژه برنامه نماشون و خانم رحمانی.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۵ ۱۶:۰۸
سید حسن حسینی
با سلام تشکر از ارسال پیامتان متاسفانه امکان دانلود امکان پذیر نیست .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۵ ۱۱:۳۶ در پاسخ محجوبه شبان
محجوبه شبان
با سلام خدمت شما ،یه درخواستی داشتم .ازتون میخواهم برنامه (دل گپ ) رو برای دانلود بزارین . باتشکر ازشما وزحماتتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۳ ۲۳:۰۲
محمد رضازاده
چرا برنامه به این خوبی رو تمومش کردید ؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ ۱۱:۱۱
نورخواه سيدمجيد
ازغرب مازندران گزارش تهيه كنيد
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۱