سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نماز ظهر عاشورا در 240 بقعه متبرکه مازندران برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز ظهر عاشورا در 240 بقعه متبرکه مازندران برگزار می شود

حجت الاسلام ˈستار علیزادهˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: همچنین همسو با اجرای ‏صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش، سوگواره بصیرت عاشورایی با شرکت 220 روحانی مبلغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در آستانه مبارکه امامزادگان شاخص مازندران برگزار خواهد شد‎.

وی قرائت زیارت عاشورا ، مقتل خوانی، ذکر مصیبت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، تعزیه و ‏سخنرانی را ازجمله برنامه های مهم و در نظر گرفته شده در همایش سوگواره بصیرت عاشورایی معرفی کرد.

علیزاده گفت: از جمله ویژه برنامه های مهم بصیرت عاشورایی ، مراسم شب و روز تاسوعا و عاشورا است که در این ‏ایام حزن و اندوه، با هماهنگی انجام شده مراسم سوگواری در امامزادگان و بقاع متبرکه با مقتل ‏خوانی، ذکر مصیبت، سخنرانی و برپایی خیمه های معرفت برگزار خواهد شد‎.

مدیرکل اوقاف مازندران اظهار داشت: در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گرفته است تا اقامه ‏نماز ظهر و عصر روز عاشورای حسینی در صحن آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه ‏به صورت باشکوه و با حضور هیات های عزاداری برگزار شود‎.

وی برگزاری ˈشام ‏غریبانˈ در آستانه مبارکه امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران را ازدیگر برنامه های در نظر گرفته شده در عصر روز عاشورا عنوان کرد و افزود: برگزاری جلسات ختم قرآن و اجرای طرح ‏حجاب و عفاف نیز یکی دیگر از ویژه برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام تاسوعا و عاشورا ‏است‎.

او اطعام دهی به عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) در راستای اجرای نیات واقفان را به عنوان مهم ترین برنامه ‏سوگواره بصیرت عاشورایی در این ایام دانست و ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته ‎بیش از 64 درصد نیات موقوفات استان ‏مازندران با نیت عزاداری و اطعام دهی به عزاداران در ایام محرم و صفر وقف شده است.

علیزاده برپایی خیمه های معرفت و ایستگاه های ˈهمه واقف باشیمˈ با حضور کارشناسان و ‏مشاوران تخصصی وقف در ایام تاسوعا و عاشورا در استان را از جمله برنامه های در دست اقدام اداره کل اوقاف مازندران اعلام کرد.

مازندران دارای یکهزار و 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.