جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نماز ظهر عاشورا در 222 بقعه امامزاده مازندران برپا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز ظهر عاشورا در 222 بقعه امامزاده مازندران برپا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت الاسلام ' مسعود قربانی ' روز یکشبنه در گفت وگویی بیان داشت: اجرای ‏صحیح نیات واقفان و برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی از مهم ترین برنامه های سازمان اوقاف در ماه محرم و صفر است.

وی با بیان اینکه اطعام دهی به عزاداران حسینی در راستای اجرای نیت واقفان خیراندیش صورت می گیرد، گفت: برنامه های سازمان اوقاف، بقعه محوری است و بیشتر برنامه ها و طرح های سازمان در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص سراسر کشور برگزار می شود.

قربانی با بیان اینکه استان مازندران در اجرای تمامی طرح های سازمان اوقاف رتبه های برتر را کسب می کند، افزود: وجود امامزادگان عظیم الشأن و تعداد بالای موقوفات نشان دهنده ولایتمداری و ارادت مردم مازندران به خاندان اهل بیت(ع) است که این مسئله انگیزه و توان بالای خدمات دهی و اجرای برنامه های دینی و مذهبی در امامزادگان را برای ما فراهم می کند.

وی به اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در 222 بقعه و امامزاده مازندران اشاره کرد و گفت: برنامه های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در قالب قرارگاه حضرت سیدالشهدا اجرایی می شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری تجمع لبیک یا حسین(ع) در روز دوم ماه محرم، گفت: با توجه به اینکه تجمع بزرگ لبیک یا حسین(ع) برای نخستین سال توسط سازمان اوقاف برنامه ریزی و در بقاع امامزادگان شاخص سراسر کشور اجرا شده، از استقبال خوب مردم ولایتمدار مازندران و شهرستان ساری برخوردار بوده است.

قربانی تصریح کرد: برای سال های آینده برنامه ریزی مناسبی در راستای تجمع بزرگ پنج هزار نفری لبیک یا حسین(ع) در استان مازندران صورت می گیرد.

{jcomments off}