جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

نماز جمعه یک رسانه ملی و جمعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه یک رسانه ملی و جمعی است

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، قاسم احمدی لاشکی صبح امروز در همایش تجلیل از اعضای ستاد اقامه نماز جمعه نوشهر و بخش کجور که در کانون شهید باهنر نوشهر برگزار شد با بیان اینکه امروزه نماز جمعه فقط در حوزه عبادی تأثیرگذار نیست بلکه در همه حوزه‌ها اثرگذار است اظهار داشت: برپایی و اقامه نماز جمعه از برکات و نعمات انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون نماز جمعه از حالت صرفا سخنرانی به عنوان دو خطبه و اقامه نماز خارج شده است و به مانند یک رسانه ملی و جمعی است که در سراسر کشور مستقیما با آحاد مردم ارتباط برقرار می‌کند.

 

وی به روز بودن را از ویژگی‌های نماز جمعه دانست و گفت: آحاد مردم از آخرین اتفاقات و تحولات روز دنیا در نماز جمعه و از طریق امام جمعه با خبر می‌شوند و بدون واسطه آخرین وضعیت جهان را رصد می‌کنند.

 

احمدی لاشکی تصریح کرد: نماز جمعه در وهله نخست نماز عبادی است که برای هدایت بشر و رسیدن به قرب خداوند است.

 

وی اضافه کرد: خطبه دوم نماز جمعه سیاسی است که در آن امام جمعه از مسائل روز برای مردم صحبت می‌کند و آنان را در جریان اتفاقات مختلف جهان و کشور قرار می‌دهد.

 

عضو مجمع نمایندگان مازندران به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و بیان کرد: جنایاتی که این روزها توسط صهیونیست‌ها در غزه و در عراق توسط داعش صورت می‌گیرد از جمله مسائلی است امام جمعه با توجه به مسئولیت سنگینی که بر دوش دارد مردم را در جریان قرار می‌دهد.

 

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه‌های عمرانی نیز نماز جمعه نقش مهمی ایفا می‌کند و از طریق تریبون نماز جمعه مسائل و مشکلات مردم به گوش مسئولان می‌رسد و سبب  تسریع در رفع مشکلات می‌شود.