جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نقض مجدد آتش‌بس سوریه بدعهدی نظام سلطه است/ آمریکا هیچ‌وقت قابل اعتماد نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

نقض مجدد آتش‌بس سوریه بدعهدی نظام سلطه است/ آمریکا هیچ‌وقت قابل اعتماد نیست

امام جمعه شهرستان نور گفت: نقض مجدد آتش‌بس سوریه بدعهدی نظام سلطه است.

نقض مجدد آتش‌بس سوریه بدعهدی نظام سلطه است/ آمریکا هیچ‌وقت قابل اعتماد نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی الغدیر و در جمع نمازگزاران با توصیه به تقوی الهی، اظهار کرد: تقوی الهی یعنی پرهیز از گناهان و معاصی و مواردی که ممکن است انسان را به گناه وادار کند.

وی تصریح کرد: افراد بی‌حجاب همواره مورد توجه بیگانگان و نامحرمان هستند و به گناه آلوده می‌شوند، زیرا بندگی را انجام ندادند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه همه باید به فکر همنوعان خود باشند، افزود: در کار خیر باید پیشی بگیریم و بی‌تفاوت نباشیم، افرادی هستند که واقعا نیازمند کمک هستند ولی برای حفظ آبرو، ابراز نمی‌کنند بنابراین باید به کمک این افراد رفت.

این مسؤول بیان کرد: در آستانه سال تحصیلی همان‌طور که برای تحصیل علم تلاش می‌کنیم باید برای تربیت دانش‌آموزان و جوانان تلاش کنیم و جوانان را به مساجد، مراکز دینی، نمازهای جمعه و جماعات هدایت کنیم و برای دین آنان تلاش مضاعف داشته باشیم.

امیری‌ارجمند به ثبت‌نام در سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: باید در فرصت تعیین‌شده برای ثبت‌نام اینترنتی تلاش کنیم و به دولت و نظام در این زمینه کمک کنیم.

وی با اشاره به روز مباهله، تصریح کرد: بیست و چهارم ذی‌الحجه روز مباهله نام دارد و در طول تاریخ سبب عزت و افتخار شیعه بوده است زیرا فضیلت و درجه اعتبار همراهان پیامبر که همان اهل کسا یا اهل بیت(ع) هستند، در این ماجرا به خوبی به نمایش گذاشته شده و کمتر کسی آن را انکار کرده است.

امام جمعه شهرستان نور به دیدار اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری در حسینیه امام(ره) اشاره کرد و گفت: توفیق برای تعدادی از مردم شهرستان نور نیز حاصل شد.

این مسؤول افزود: با وجود اجرای تعهدات توسط جمهوری اسلامی، طرف مقابل به رهبری آمریکا هیچ یک از تعهدات خود را در برجام انجام نداد، بنابراین ما باید در مقابل نظام سلطه قوی باشیم و نیروی دفاعی خود را تقویت کنیم.

امیری‌ارجمند تصریح کرد:  اقتدار ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، علمی، دفاعی و ... سبب کوتاه آمدن دشمنان نظام می‌شود، بنابراین کج فهمی است که از تقویت بنیه دفاعی دست برداریم و نیروهای نظامی خود را حذف کنیم.

وی در پایان آتش‌بس سوریه، که مجدد نقض شد و آمریکا سربازان سوری را بمب باران کرد، را بدعهدی نظام سلطه عنوان کرد و گفت: این نشان داد که آمریکا قابل اعتماد نیست و به جای مبارزه با تروریست، نیروی مقاومت را از بین می‌برد و این تناقض همواره تکرار شد، تروریست‌پروری کار آمریکا و هم‌پیمانانش است و ادعای مبارزه دروغی بیش نیست و همواره درصدد ناامنی و فروش سلاح خود هستند.