جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

نقش مداحان در ترویج فرهنگ وقف اثرگذار است - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش مداحان در ترویج فرهنگ وقف اثرگذار است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از پروژه پژوهشکده مداحی مازندران بازدید کرد.

در بازدید از پروژه پژوهشکده مداحی ساری، اعضای کانون مداحان مازندران حجت‌الاسلام علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران را همراهی کردند.

این بازدیدها با هدف آشنایی و آگاهی روسای کانون مداحان سراسر استان با پروژه در حال تکمیل کانون مداحان ساری انجام شد که در ادامه مسئولان کانون مداحان و شاعران مذهبی شهرستان‌های استان با پروژه پژوهشکده مداحان ساری بازدید کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این مراسم با تقدیر از مسئولان برگزار کننده این مراسم، گفت: ساخت پژوهشکده مداحان مازندران یکی از ضروریات استان به شمار می‌رفت.

علیزاده با اشاره به اینکه مداحان در جامعه از جایگاه بالایی برخوردار هستند، افزود: مداحان در بازگویی روایت‌ها و ساخت اشعار مذهبی از خرافه‌گویی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یکی از نیازهای روز جامعه است، افزود: مداحان یکی از تاثیرگذارترین افراد در ترویج فرهنگ حسنه وقف هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید در ترویج فرهنگ وقف و گسترش آن در جامعه تلاش کنند، افزود: نقش مداحان در ترویج فرهنگ وقف اثرگذار است.

علیزاده با بیان اینکه آثار و برکات وقف هر روز در حال نمایان شدن در جامعه است، گفت: سنت حسنه وقف بیشتر از گذشته نیازمند ترویج و تبلیغ است.

وی با بیان اینکه موقوفات متعددی در راستای ساخت اماکن مذهبی در استان وجود دارد، افزود: بیشتر این موقوفات به ساخت مسجد، حسینیه و خانه‌های قرآنی اختصاص دارد.

این مسئول اظهار داشت: حدود 70 درصد موقوفات مازندران با نیت صرف عواید آن برای عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) به ثبت رسیده است.