جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نقشه کاداستر بیش از یک میلیون هکتار اراضی ملی مازندران تهیه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نقشه کاداستر بیش از یک میلیون هکتار اراضی ملی مازندران تهیه شد

ˈ ولی الله عبدی کمیشانی ˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : نقشه تهیه شده مربوط به 700هزار هکتار اراضی محیط زیست و 400هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی مازندران است.

وی نقشه های کاداستر را حاوی اطلاعات دقیق حقوق املاک از قبیل مشخصات مالک و نقل و انتقال انجام شده ملک اعلام کرد و افزود : این نقشه ها محدوده جغرافیایی اراضی را با دقت بالا و درصد خطای صفر مشخص می کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تاکید کرد : جانمایی این اراضی و تهیه نقشه های کاداستر ، دست متجاوزان از اراضی ملی و منابع طبیعی و زمین خواران را کوتاه می کند.

وی افزود : تهیه این نقشه ها مالکیت اراضی و املاک دولتی و انفال را هم تثبیت خواهد کرد.

عبدی کمیشانی گفت : بر اساس آمار رسمی سازمان حفاظت محیط زیست دو میلیون و 300 هزار هکتار اراضی حفاظت شده در مازندران وجود دارد که تهیه نقشه کاداستر این اراضی برای حفظ آنها از دست متجاوزین و متصرفان ضروری است.

وی تحقق این روند را در گرو همکاری و تعامل هر چه بیشتر دستگاه های ذیربط دانست و افزود : در درخواستی به شورای حفظ حقوق بیت المال مازندران از 14 دستگاه اجرایی خواسته شد تا نقشه های املاک تحت تولیت خود را به اداره ثبت اسناد و املاک برای تهیه نقشه کاداستر تحویل دهند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت : در این جلسه مقرر شد تا استانداردهای مورد نظر برای تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی و منابع طبیعی استان صورت گیرد.

وی منابع طبیعی ، محیط زیست ، جهاد کشاورزی ، راه وشهرسازی ، اوقاف وامور خیریه ، امور اراضی و آب منطقه ای و راه آهن را از جمله دستگاه هایی معرفی کرد که برای تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی نیاز به همکاری آنها است.

تهیه نقشه کاداستر از سال 1370 در مازندران آغاز شد .