سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

نقاط آلوده مازندران پاک‌سازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نقاط آلوده مازندران پاک‌سازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس، مسعود جعفری‌نسب بیان کرد: نعمت بزرگ ولایت رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پایداری نظام در طول 36 سال گذشته است.

وی با اشاره به متزلزل بودن حاکمیت کشورهای همسایه یکی از علل مهم دخالت کشورهای غربی و استکبار جهانی غرب علیه این کشورها را عدم وحدت و بی‌توجهی به اصل مهم ولایت دانست.

فرمانده انتظامی مازندران به امنیت مطلوب استان در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: در شاخصه‌های مهم امنیتی وضعیت استان رو به بهبود است.

جعفری‌نسب علل موفقیت نیروی انتظامی استان در برقراری نظم و امنیت را همدلی و همکاری نزدیک دستگاه‌های اجرایی و امنیتی برشمرد و بیان کرد: بی‌شک این همدلی و حمایت همه‌جانبه نماینده ولی فقیه، استاندار، مسئولان قضایی، نظامی، امنیتی، رسانه‌های جمعی و مردم استان نقش تاثیرگذاری در تولید و حفظ امنیت در استان دارد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به وجود برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در مناطق‌آلوده و جرم‌خیز استان، تصریح کرد: با تلاش و پشتکار مجموعه فرماندهی انتظامی استان و همکاری خوب مردم و مسئولان بیشتر نقاط آلوده در استان پاک‌سازی شد و نقطه آلوده کلان در استان نداریم.

جعفری‌نسب یکی از علل مهم بروز ناهنجاری اجتماعی و افزایش اعتیاد در جامعه را عدم کارکرد اجتماعی برخی دستگاه‌ها برشمرد و افزود: با اقدامات زیربنایی خدماتی و مدیریت شهری تغییر بافت اجتماعی این مناطق در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به بهبود وضعیت ترافیکی و کاهش 18 درصدی تلفات حوادث رانندگی از اقدامات الکترونیکی پلیس در کنترل تخلفات حادثه‌ساز در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

جعفری نسب به کاهش 15 درصدی وقوع سرقت‌های خرد و مهم در استان اشاره کرد و افزود: کشفیات جرایم در 6 ماه نخست امسال 90 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که جا دارد از تلاش و زحمات همه همکاران در هفته نیروی انتظامی قدردانی کنم.

فرمانده انتظامی مازندران یکی از برنامه‌های پلیس در هفته ناجا را شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد پلیس در حوزه نظم و امنیت برشمرد و ادامه داد: با شناسایی نقاط قوت در پی تقویت و ارتقا آن هستیم.

جعفری‌نسب یکی از اولویت‌های برنامه پلیس در سال‌جاری را استانداردسازی رفتار پلیس عنوان و بیان کرد: بازسازی کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها و مدیریت کیفیت انتظامی از جمله این برنامه‌ها برای خدمتی بهتر و در شان مردم است.

وی جلب مشارکت‌پذیری مردم در برقراری نظم و امنیت را یکی از اهداف مهم ناجا دانست و افزود: بی‌شک حضور مردم در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در شهر ساری و 21 شهرستان استان همکاری نزدیک مردم با پلیس برای امنیت را در پی دارد.

فرمانده انتظامی مازندران درباره اجرای طرح پلیس افتخاری برای ارتقای ضریب امنیت در سطح محلات و روستاهای استان، یادآور شد: تاکنون بیش از 400 نیروی پلیس افتخاری جذب و ثبت‌نام کردند.

{jcomments off}