سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نقاشی با گوتا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

نقاشی با گوتا

توضيح :
براي اجراي نقاشي مواد و وسايل ديگري نيز وجود دارد که باعث سهولت کار هم هستند . از جمله اين وسايل قلم تيان ، پيپت ، نازل و گوتا هستند که هر کدام روش استفاده خاص خودشان را دارند. گوتا تيوپي حاوي واکس سرد آماده اي است که کار با آن به مراتب راحت تر است . گوتاها با رنگ ها و نوک هاي متنوع و آماده، در بازار موجود است که کار را خيلي راحت مي کنند .
1 ـ طرح مورد نظر را روي کاغذ پوستي انتقال دهيد . اگر طرح کوچک بود و نياز به پارچه کمي داشتيد ، مي توانيد پارچه را به جاي کشيدن رو ي چارچوب داخل کارگاه گل دوزي قرار دهيد . طرح را با مداد نرم پلي کروم روي پارچه انتقال دهيد . از جنس هاي مختلف مي توانيد استفاده کنيد مثل ساتن ، کتان و ...
2 ـ همان طور که گفته شد انواع گوتا وجود دارد . اگر بخواهيد خطوط محيطي کارتان مثل موم حالت بي رنگ داشته باشد ، از گوتاي بي رنگ و در غير اين صورت از هر رنگي که خواستيد مي توانيد استفاده کنيد . همچنين نوک گوتا را ميتوانيد براي کشيدن خطوط ضخيم يا نازک تغيير دهيد . گوتا را با کمي فاصله از پارچه بگيريد و به آرامي با فشار تيوپ تمام خطوط محيطي کار را دورکشي کنيد . تفاوت گوتا با موم در اين است که موم بلافاصله پس از کشيدن روي پارچه سرد مي شود ولي گوتا بين نيم تا 1 ساعت زمان مي برد تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن ، اگر قسمتي از طرح باز مانده بود را مجددا گوتا بکشيد . اگر پارچه ضخيم بود ، يک دور کامل هم از پشت پارچه ، کار را گوتا بکشيد که مطمئن شويد رنگ به قسمت هاي ديگر پارچه نفوذ نمي کند .
3ـ ابتدا سطح پارچه مورد نظر را با آب خيس کنيد . تمام سطح را کمي رنگ طلايي آکريليک بزنيد . قسمت هاي سايه روشن کار را با رنگ هاي مسي و قهوه اي ايجاد کنيد . مي توانيد به دلخواه از هر رنگي براي رنگ آميزي استفاده کنيد .

4ـ پس از اتمام کار حتما پارچه را از پشت اتو بکشيد . ديگر نيازي به روزنامه و کاغذ خشک کن نداريد ، چون واکس هاي آماده چرب نيستند . ولي حتما اتو کنيد مخصوصا زماني که از گوتاهاي رنگي مثل طلايي و نقره اي استفاده مي کنيد زيرا رنگ ها ثابت نمي شوند و هنگام شستشوي پارچه از بين ميروند . سپس در صورت نياز با آب ملايم شستشو دهيد تا کار تميز و شفاف شود .

 

 

Painting with Gutta
Requirements:
Gutta
Paints
Fabric
Polychrome pencil
Parchment
Round-headed brush
Embroidery workshop
How to do: Gutta is a tube with cold wax xontent. Guttas are available in markets in different colors and heads. You can easily paint an artistic work with gutta on a fabric.

 تازه ها