جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

نفوذ 2 سامانه بارشی طی هفته جاری در آسمان مازندران/استقرار هوای سرد در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نفوذ 2 سامانه بارشی طی هفته جاری در آسمان مازندران/استقرار هوای سرد در استان

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی هفته جاری شاهد نفوذ 2 سامانه بارشی در آسمان استان هستیم و هفته نسبتاً سردی را پیش رو داریم.

نفوذ 2 سامانه بارشی طی هفته جاری در آسمان مازندران/استقرار هوای سرد در استان

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته شاهد بارش باران و بارش برف در ارتفاعات مازندران بودیم که بیشترین بارش باران در این مدت از بابلسر 23 و ساری، دشت‌ناز و آمل 22 میلی‌متر بوده است.

وی ادامه داد: طی این مدت بیشترین ارتفاع برف نیز از سیاه‌بیشه 5، آلاشت 4 و کجور 3 سانتی‌متر گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه انتظار داریم شاهد بارش‌های پراکنده در استان باشیم، اضافه کرد: امشب و فردا با تقویت سامانه بارشی و عبور موج ناپایدار تراز میانی جو انتظار داریم مجدداً شاهد بارندگی، بارش برف در ارتفاعات و وزش باد شدید در برخی از مناطق استان باشیم.

اسدی با اعلام اینکه دمای هوای مازندران از فردا کاهش می‌یابد، تصریح کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ناپایداری و ابرناکی هوای استان کاسته می‌شود اما در برخی ساعات افزایش ابر، بارش‌های پراکنده به‌ویژه در غرب استان دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان کرد: از روز چهارشنبه مجدداً شرایط برای نفوذ سامانه بارشی، ابرناکی و بارش‌های پراکنده در مازندران مهیا شده به‌طوری‌که روزهای پایانی هفته جاری انتظار داریم شاهد بارش باران و بارش برف در ارتفاعات استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: ارتفاعات استان طی این مدت گاهاً مه‌آلود و با کاهش دید همراه بوده و به‌دلیل بارش‌ها لغزنده خواهد بود که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ضروری است.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران افزود: فردا شاهد کاهش دمای هوای استان هستیم به‌طوری‌که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه حداقل دما در مناطق ساحلی و جلگه‌ای به دو درجه زیر صفر می‌رسد و در مجموع هفته نسبتاً سردی پیش رو داریم.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.