جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

نفوذ سامانه بارشی و روند خنک شدن هوای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نفوذ سامانه بارشی و روند خنک شدن هوای مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از فردا شاهد وزش باد برخی مناطق شدید، رگبار و رعد و برق پراکنده و کاهش حداکثر دمای هوای استان هستیم.

نفوذ سامانه بارشی و روند خنک شدن هوای مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز چهارشنبه 31 شهریور ماه امسال به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در سطح مازندران بودیم به‌طوری‌که دمای فعلی شهرستان دشت‌ناز به 35 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید که نسبت به حداکثر دمای روز گذشته چهار درجه گرم‌تر است.

وی ادامه داد: در برخی از مناطق مازندران به‌ویژه ارتفاعات شاهد وزش باد گرم هستیم که در برخی مناطق می‌تواند نسبتاً شدید باشد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از فردا با عبور امواج تراز میانی و شمالی شدن جریانات سطح زمین شاهد وزش باد برخی مناطق شدید، رگبار و رعدوبرق پراکنده و کاهش حداکثر دمای هوای استان هستیم.

اسدی تصریح کرد: از روز شنبه تا پایان روز یک‌شنبه با تقویت سامانه بارشی و جریانات شمالی و عبور امواج تراز میانی انتظار داریم به‌تدریج شاهد بارندگی، وزش باد و کاهش دما در سطح مازندران باشیم.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد افزایش دمای مازندران بودیم که در برخی از مناطق این افزایش دما محسوس بود، افزود: از فردا حداکثر دمای استان روند کاهشی پیدا می‌کند و از روز شنبه با تقویت جریانات شمالی دمای هوا کاهش پیدا کرده و از روز یک‌شنبه هوای مازندران خنک خواهد بود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و از فردا مواج پیش‌بینی می‌شود.