جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

نفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از ظهر روز شنبه بیستم تا صبح یک‌شنبه 21 شهریور ماه شاهد نفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران و تقویت جریانات شمالی در استان هستیم.

نفوذ سامانه بارشی به آسمان مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه قبلی اداره کل هواشناسی مازندران، از بامداد روز چهارشنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی و شکل‌گیری جریانات مرطوب شمالی شاهد بارش باران بودیم که در برخی از شهرهای مازندران به‌ویژه رامسر رگبار شدید باران اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه طی این مدت شاهد وزش باد و رعد و برق پراکنده در برخی از نقاط مازندران بودیم، اضافه کرد: بیشترین بارش مربوط به این سامانه بارشی از رامسر 142، دشت‌ناز 79، نوشهر 51، ساری 35، بابلسر 23 و آمل و پل‌سفید 21 میلی‌متر گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: بیشترین وزش باد نیز از شهرهای دشت‌ناز با سرعت 90 و بابلسر با سرعت 54 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

اسدی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز پنج‌شنبه شاهد بارش‌های پراکنده در برخی از نقاط مازندران هستیم که انتظار داریم به‌تدریج از ناپایداری هوا کاسته شود و روز جمعه جو پایداری در آسمان مازندران حاکم است و عمدتاً به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ظهر روز شنبه 20 تا صبح یک‌شنبه 21 شهریور ماه شاهد عبور موج از دریای خزر و تقویت جریانات شمالی در مازندران هستیم، افزود: همچنین در این مدت شاهد وزش باد برخی مناطق نسبتاً شدید و رگبار . رعد و برق در آسمان استان هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: با توجه به نقشه‌های امروز هواشناسی، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شاهد بارش‌های پراکنده در آسمان استان هستیم.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز مواج، فردا نسبتاً مواج و روز شنبه مجدداً مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.