جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

نظام تعلیم و تربیت با مکتب عاشورایی عجین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نظام تعلیم و تربیت با مکتب عاشورایی عجین شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاحیه نخستین مدرسه تمام الکترونیک پیشتازان نوین شمال که در مرکز مازندران احداث شد، اظهار داشت: سبک زندگی بزرگان دین و ایثارگران باید سرلوحه فعالیت‌های آموزشی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین باید دقت لازم را برای تربیت نسل جدید جامعه به‌کار گیرد، افزود: آموزش و پرورش نظام اسلامی باید الگوی مناسبی برای دنیا باشد.

امام جمعه ساری پیشرفت هر جامعه را در گرو فعالیت‌های آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: برای ارائه الگوی مناسب از سبک زندگی باید آموزش و پرورش ایده‌آل داشته باشد.

{jcomments off}

وی مدارس را مرکز تصمیم‌گیری، سازندگی و مدیریت توسعه کشور اعلام کرد و گفت: خروجی مدارسی که آموزش توام با پرورش دینی دارند در آینده مدیر و مسئولان متعهد تحویل جامعه می‌دهند.

طبرسی با اشاره به اینکه روند آموزشی کشور باید با علم و معرفت توام شود، تصریح کرد: اسلام بر دین و دانش تاکید دارد.

وی وظیفه آموزش و پرورش را پرورش اندیشه دانش آموزان دانست و ادامه داد: دانش‌آموزان نسل جدید با بهره‌گیری از آموزه‌های عاشورا باید سبک زندگی حسینی را بیاموزند.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: آموزه‌های مکتب حسینی تنها درسی است که کهنگی ندارد.

وی با بیان اینکه مدیریت کشور با تزریق منابع انسانی توانمند به موفقیت می‌رسد، افزود: ساخت و پرداخت اندیشه انسانی در مدارس صورت می‌گیرد.

طبرسی مدارس را کارخانه انسان‌سازی دانست و ادامه داد: انسان مانند درختی است که ریشه در سر دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه مجموعه‌های آموزشی باید افرادی عالم به امور در زمینه‌های مختلف دینی و علمی تربیت کند، یادآور شد: کشور ما از ظرفیت خوب آموزشی برخوردار است و باید از این توانمندی‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان با قصد جلب رضایت خداوند به تعلیم و تربیت فرزندان جامعه بپردازند، یادآور شد: مکتب عاشورایی در آموزش و پرورش باید اجرا شود.