جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نظام‌مند شدن عملیات تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

نظام‌مند شدن عملیات تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی بندر امیرآباد، علی خدمتگزار در نشستی با حضور مسئولان بندر امیرآباد، اظهار داشت: بندر امیرآباد به عنوان دومین بندر در بنادر شمالی برای ساماندهی فعالیت‌های عملیاتی اقدام به تشکیل تیم برنامه‌ریزان عملیاتی کرده است.

وی بیان داشت: طرح ساماندهی و نظام‌مند کردن روند پهلودهی کشتی‌ها، عملیات تخلیه و بارگیری انبارها و سیلوها به تصویب رسید.

این مسئول یادآور شد: تعیین مهلت زمانی برای صاحبان کالا در ارائه اسناد مربوط به کالا و کشتی، اهمیت سرعت تخلیه و بارگیری ترمینال‌ها به عنوان مبنای پهلودهی و اختصاص کشتی به آنها به همراه اختصاص اسکله به ترمینال اپراتورها برای ایجاد رقابت سالم بین آنها باید در این مهم در نظر گرفته شود.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد مازندران خاطرنشان کرد: مسئولان در این بخش وظایف خطیری به گردن دارند و همه با هم باید در جهت ایفای نقش خود دست در دست یکدیگر دهیم.

این مسئول آماده به کاری تجهیزات اپراتورها معیاری برای اختصاص اسکله به آنها، تعیین برنامه‌ریزان عملیاتی جهت پهلودهی، جابجایی و تخصیص اسکله‌ها، اهمیت راه‌اندازی hand held ترمینال اپراتورها، رصد انبارها و سیلوها توسط برنامه‌ریزان عملیاتی و لزوم استفاده از حداکثر توان ترمینال‌ها را از جمله موضوعات دانست که تصویب شده و باید در برنامه‌های بعدی به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: تشکیل تیم برنامه‌ریزان عملیاتی بندر با حضور نمایندگان بندر امیرآباد و نمایندگان بخش خصوصی و ترمینال اپراتورها مستقر در بندر با هدف ساماندهی به امور مربوط به پهلودهی، جابجایی و تخصیص اسکله‌ها به عنوان دستاوردهای مهم این مجموعه تلقی می‌شود.