سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نظارت ها بر نانوایی های آمل در آستانه تعطیلات نوروزی تشدید می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت ها بر نانوایی های آمل در آستانه تعطیلات نوروزی تشدید می شود

ˈسیدجعفر رسولیˈ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به افزایش حضور مسافران نوروزی از ورودهای های شهرستان آمل به شهرهای دیگر مازندران، نظارت ها بر نانوایی های شهری و روستایی این شهرستان افزایش خواهد یافت.

وی، با بیان اینکه کیفیت در پخت نان یکی از دغدغه های جدی دولت و خواست مردم است، تاکید کرد: فرمانداری شهرستان و کمیسیون تعزیرات با جدیت و نظارت مستمر ماموران کمیسیون تعزیرات برای افزایش کیفیت نان مردم تلاش می کند.

سرپرست فرمانداری آمل، با اشاره به اینکه متاسفانه به علت کمی ماندگاری نان و پخت نامرغوب آن بخش زیادی از آن دورریز می شود، اضافه کرد: دورریز ضایعات نان در واقع سرمایه های کشور است که به صورت یارانه ای دولت برای آن هزینه های زیادی می کند.

رسولی به بازدید مسوولان شهرستان از چند واحد نانوایی شهر آمل اشاره و تصریح کرد: در بازدیدهای دوره ای وضعیت نانوایی های سطح شهر ارزیابی، و نحوه رعایت حقوق صنفی و ارائه خدمات به شهروندان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در این بازدیدها تخلف های برخی واحدهای نانوایی در وزن چانه، رعایت نکردن بهداشت عمومی و محیطی، حضور نداشتن متصدی و کم فروشی مشاهده شده بود.

سرپرست فرمانداری آمل، از پلمپ سه واحد صنفی خبازی متخلف به دلیل وزن کم چانه در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدها برای پرداخت جریمه نقدی نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

در شهرستان حدود 400 هزار نفری آمل حدود 407 واحد نانوایی شهری و روستایی فعال است.