سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

نظارت بهداشتی بر صادرات 660 تن گوشت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بهداشتی بر صادرات 660 تن گوشت در مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: در سه ماهه نخست امسال حدود 660 تن گوشت مرغ و ماهی با نظارت و کنترل‌های بهداشتی دامپزشکی استان به دیگر کشورها صادر شده است.

نظارت بهداشتی بر صادرات 660 تن گوشت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی مازندران، سید حسین رضوانی اظهار کرد: کارشناسان اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی مازندران در سه ماهه نخست امسال برای 40 تن ماهی خوراکی تازه به عراق و حدود 70 هزار و 658 کیلوگرم ماهی خوراکی منجمد به کشور ترکمنستان مجوزهای صادراتی صادر کردند.

وی میزان صادرات جوجه یک‌روزه را به ترکمنستان در طول سه ماهه نخست سال جاری 808 هزار قطعه اعلام کرد و افزود: با نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی برای صادرات 20 تن شیر خشک و  18 تن پنیر به کشور روسیه براساس تفاهم‌های دو کشور مجوز صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران توسعه صادرات را نشانه شکوفایی صنایع دام و طیور استان و کاهش وابستگی به نفت در تحقق اهداف شعار سال دانست و بیان کرد: دامپزشکی مازندران با حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان استان در نظر دارد با کاهش موانع در مسیر تولید سالم و بهداشتی، شرایط را برای صادرات تمام تولیدات در بخش دام و طیور استان فراهم کند.

این مسؤول صادرات انواع خوراک و مکمل‌های آبزیان و طیور را 188 تن در سه ماهه برشمرد و اظهار کرد: برای صادرات محموله انواع فرآورده‌های خام دامی، صاحبان کالا باید با مراجعه به دامپزشکی و دریافت کد صادراتی IR مجوزهای لازم را برای صادرات محموله‌های خود دریافت دارند.

رضوانی در پایان با اعلام صدور مجوز بهداشتی دامپزشکی برای صادرات 157 تن مرغ منجمد به کشورهای عراق و افغانستان از صادرات 392 تن پا و پنجه مرغ به کشورهای ویتنام و تایلند از مازندران خبر داد.