جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

نظارت بر مزارع میاندرود از سوی بخش خصوصی‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر مزارع میاندرود از سوی بخش خصوصی‌

شبر موسوی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندرود با اشاره به ضرورت افزایش میزان تولید گوشت سفید از تولید بیش از 15 میلیون قطعه جوجه یک‎روزه در این شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود اظهار داشت: در راستای افزایش تولید گوشت سفید در 9 ماهه‌ سال‎ جاری بیش از 15 میلیون قطعه جوجه یک‎روزه در کارخانه جوجه‎کشی گهرباران شهرستان میاندرود تولید و با هدف جوجه‎ریزی به مرغداری‎های پرورش مرغ گوشتی این شهرستان عرضه شد.

موسوی همچنین از تولید سالانه بیش از 7 هزار و 800 تن گوشت سفید در 69 واحد تولید مرغ گوشتی این شهرستان خبر داد.

این مسئول در پایان به برگزاری کلاس‎ آموزش کاشت گندم در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در راستای ارتقا دانش و آگاهی بهره‎برداران بخش کشاورزی، یک دوره کلاس آموزشی مهارتی زراعت گندم با شرکت 32 نفر از کشاورزان گندم‎کار و کارشناسان ناظر شهرستان میاندرود برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندرود همچنین ‌از نظارت کارشناسان بخش خصوصی بر 5 هزار هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد.

موسوی ‌اظهار داشت: در راستای واگذاری بخشی از وظایف دولتی به شرکت‎های تخصصی فعال در بخش خصوصی در سال‏ جاری 10 نفر از کارشناسان ناظر حفظ نباتات برای نظارت و خدمات شبکه مراقبت و پیش‌آگاهی در مزارع این شهرستان به کار گرفته شدند.

وی گفت: این کارشناسان به عنوان ناظر حفظ نباتات با نظارت مستمر بر باغ‎ها و زمین‎های کشاورزی همچنین ارائه توصیه‌های فنی لازم، برای کاهش مصرف سموم و استفاده از روش‎های بیولوژیک و غیر‌شیمیایی فعالیت می‎کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود تولید بیشتر محصولات سالم و ارگانیک را هدف از فعالیت این کارشناسان دانست.

وی در پایان گفت: کارشناسان فوق در سطح 3 هزار و 600 هکتار از زمین‎های کشاورزی و یک‎هزار و 400 هکتار از باغ‎های این شهرستان فعالیت خواهند کرد.