سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

نظارت بر صادرات بیش از 38 هزار گلدان گل‌و‌گیاه زینتی در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بر صادرات بیش از 38 هزار گلدان گل‌و‌گیاه زینتی در بندر نوشهر

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر از نظارت بر صادرات 38 هزار و 570 گلدان گل‌و‌گیاه زینتی از سوی واحد قرنطینه این مدیریت مستقر در بندر نوشهر در خرداد‌ماه امسال خبر داد.

نظارت بر صادرات بیش از 38 هزار گلدان گل‌و‌گیاه زینتی در بندر نوشهر

محمدرضا رضوی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از سوی واحد قرنطینه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر مستقر در بندر نوشهر در خرداد ماه امسال نظارت بر صادرات 38 هزار و 570 گلدان گل‌و‌گیاه زینتی انجام شده است.

وی افزود: در این مدت نظارت بر واردات 74 هزار و 764 تن گندم خوراکی، جو، ذرت، ارزن و گندم دامی و 8 هزار و 627 متر مکعب چوب در واحد قرنطینه‌ای این مدیریت انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر خاطرنشان کرد: نظارت بر ترانزیت 80 تن کالا شامل کشمش از افغانستان به روسیه یک‌ماهه اخیر در واحد قرنطینه‌ای این مدیریت مستقر در بندر نوشهر صورت گرفته است.

رضوی‌زاده از توزیع بیش از 154 تن کود شیمیایی اوره و سوپر فسفات بین کشاورزان شهرستان نوشهر در خرداد‌ماه امسال خبر داد و افزود: توزیع کود شیمیایی از زمان برداشت جو در سطح هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شده است.

وی از انعقاد قرارداد بیمه برنج در سطح 200 هکتار با کشاورزان نوشهری خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر اظهار کرد: نصب و شارژ 10 تله مکفیل جهت ردیابی مگس میوه و تهیه و توزیع 60 مورد طعمه مسموم جوندگان زیان آور یک ماهه اخیر در این شهرستان انجام شده است.

رضوی‌زاده گفت: بررسی و نسخه پیچی بیش از 100 نمونه گیاهی برای کنترل آفات و بیماری‌ها و سه مورد نظارت بر عملکرد فروشندگی سموم و اخطار برای رعایت قوانین سازمان حفظ نباتات در این شهرستان انجام شد.